Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Obchody rozpoczną się Mszą św. godz. 10.00 na Placu Archikatedralnym pod przewodnictwem Abpa Stanisława Budzika. Po Mszy wyruszy z Archikatedry procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie wiodła następującymi ulicami: z Placu Katedralnego ul. Królewską, Prymasa Wyszyńskiego, Bernardyńską, Plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Ołtarze będą usytuowane: przy seminarium (Wyszyńskiego 6), przy kościele św. Pawła (Bernardyńska 5), przy kościele Św. Ducha (Krakowskie Przedm. 2) oraz przy kościele św. Piotra (Królewska 9) Serdecznie zapraszamy.
- Już po raz 17, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, „W mocy Ducha Świętego”, odbędzie się na placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała, 20 czerwca 2019 r., od godz. 19.30. Szczegóły na plakatach.
- W poniedziałek rozpoczyna się letnia sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów zdających egzaminy.
- Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.
- Jutro święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
- Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik wraz z Centrum Jana Pawła II w Lublinie zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny, który w Lublinie odbędzie się dzisiaj. Wydarzenie rozpocznie się na placu przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie.
PROGRAM:
14.00 – „Scena Pełna Życia” – program słowno-muzyczny, w którym wystąpią: zespół „Guadalupe”, Monika Grajewska, Jerzy Zelnik – plac przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie
16.00 – Przemarsz do Archikatedry Lubelskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego17.00 – Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Wielgusa
Święto Dziękczynienia
- W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy w czerwcu o modlitwie Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
- Za tydzień 9 VI uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
- Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 5 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
- Dziś obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach, żyjących i zmarłych.
- W sobotę 25 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w Archikatedrze lubelskiej 5 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Od wczoraj trwają na rekolekcjach przed święceniami pod przewodnictwem o. Andrzeja Flisa. Prosimy o modlitwę w ich intencji i serdecznie zapraszamy na uroczystość święceń kapłańskich.
- Dziękujemy chórowi seminaryjnemu pod dyrekcją ks. Tomasza Lisieckiego za śpiew podczas Mszy św. Kolejna Msza św. z udziałem chóru 2 czerwca.