Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.    Obchody rozpoczną się Mszą św.  godz. 10.00 na Placu Archikatedralnym pod przewodnictwem Abpa Stanisława Budzika. Po Mszy wyruszy z Archikatedry procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie wiodła następującymi ulicami: z Placu Katedralnego ul. Królewską, Prymasa Wyszyńskiego, Bernardyńską, Plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Ołtarze będą usytuowane: przy seminarium (Wyszyńskiego 6), przy kościele św. Pawła (Bernardyńska 5), przy kościele Św. Ducha (Krakowskie Przedm. 2) oraz przy kościele św. Piotra (Królewska 9) Serdecznie zapraszamy.
  2. Już po raz 17, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, „W mocy Ducha Świętego”, odbędzie się na placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała, 20 czerwca 2019 r., od godz. 19.30. Szczegóły na plakatach.
  3. W poniedziałek rozpoczyna się letnia sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów zdających egzaminy.
  1. Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
  3. Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik wraz z Centrum Jana Pawła II w Lublinie zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny, który w Lublinie odbędzie się dzisiaj. Wydarzenie rozpocznie się na placu przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie.

PROGRAM:

14.00 – „Scena Pełna Życia” – program słowno-muzyczny, w którym wystąpią: zespół „Guadalupe”, Monika Grajewska, Jerzy Zelnik – plac przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie

16.00 – Przemarsz do Archikatedry Lubelskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego17.00 – Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Wielgusa

Święto Dziękczynienia

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy w czerwcu o modlitwie Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
  2. Za tydzień 9 VI  uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  1. Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 5 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
  2. Dziś obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach, żyjących i zmarłych.
  1. W sobotę 25 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w Archikatedrze lubelskiej 5 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Od wczoraj trwają na rekolekcjach przed święceniami pod przewodnictwem o. Andrzeja Flisa. Prosimy o modlitwę w ich intencji i serdecznie zapraszamy na uroczystość święceń kapłańskich.
  2. Dziękujemy chórowi seminaryjnemu pod dyrekcją ks. Tomasza Lisieckiego za śpiew podczas Mszy św. Kolejna Msza św. z udziałem chóru 2 czerwca.