Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- W ramach jałmużny wielkopostnej wspieramy seminaria duchowne na terenach misyjnych w ramach Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- We wtorek 2 kwietnia 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II.
- W środę 3 kwietnia 15 rocznica sakry biskupiej abpa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w modlitwie o Jubilacie.
- W najbliższy piątek 5 IV – Akademicka Droga Krzyżowa początek o godz. 18.00 przed kościołem akademickim KUL oraz Droga Krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – początek o godz. 17.00 na Placu Archikatedralnym.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych, oraz pierwszy piatek i pierwsza sobota.
- Dziś gościmy w naszym kościele uczestników VI lubelskiej pielgrzymki wielkopostnej wg tradycji rzymskiej do kościołów stacyjnych. Pielgrzymi przez Wielki Post udają się do 40 lubelskich kościołów i uczestniczą w pierwszej Mszy św. codziennie w innym kościele. W ich imieniu zapraszamy do włączenia się w to pielgrzymowanie.
- Jutro 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
- W ramach jałmużny wielkopostnej wspieramy seminaria duchowne na terenach misyjnych w ramach Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma, oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i zdjęć. „Święci z naszego Seminarium” – patroni, absolwenci i orędownicy. Tak brzmi tytuł obecnego numeru. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii za dobrowolną ofiarę.
- W ramach jałmużny wielkopostnej wspieramy seminaria duchowne na terenach misyjnych w ramach Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma, oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i zdjęć. „Święci z naszego Seminarium” – patroni, absolwenci i orędownicy. Tak brzmi tytuł obecnego numeru. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii za dobrowolną ofiarę.
- We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
- Za tydzień gościć będziemy w naszym kościele uczestników VI pielgrzymki wielkopostnej do kościołów stacyjnych Lublina.
- Dziękujemy serdecznie Księdzu Biskupowi Mieczysławowi Cisło za przewodniczenie Mszy świętej i udzielenie posługi lektoratu.
- Dziękujemy scholi pod dyrekcją ks. Tomasza Lisieckiego za śpiew w czasie Mszy św. Kolejna Msza św. w naszym kościele z udziałem chóru 31 III.
- W ramach jałmużny wielkopostnej wspieramy seminaria duchowne na terenach misyjnych w ramach Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma, oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i zdjęć. „Święci z naszego Seminarium” – patroni, absolwenci i orędownicy. Tak brzmi tytuł obecnego numeru. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii za dobrowolną ofiarę.
- We wtorek, 26 lutego 2019 r., o godz. 17.00 w auli naszego Seminarium odbędzie się prezentacja książki „Za Nim”, przygotowanej przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” pod redakcją o. Wojciecha Rebety. Treścią publikacji są świadectwa kapłanów i sióstr zakonnych o powołaniu. Serdecznie zapraszamy
- W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.