Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
- W sobotę 18 maja diakoni rozpoczną rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Prosimy o modlitwę.
- Za tydzień doroczny dzień skupienia dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Zapraszamy serdecznie.
- Wczoraj przeżywaliśmy radość z przyjęcia święceń diakonatu przez
9 alumnów. Polecajmy w modlitwie ich posługę. - Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna – III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i jednocześnie rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
- W środę w liturgii uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – dzień imienin Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
- Dziś Święto Patronalne Caritas. Rozpoczyna się 75 Tydzień Miłosierdzia.
- Dzisiaj odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20:05 w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce.
- We wtorek 30 kwietnia przypada przeniesiona ze względu na Oktawę Wielkanocy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
- W sobotę 4 maja o godz. 10.30, w Lublinie w parafii p.w. NMP Nieustającej Pomocy, 10 alumnów przyjmie święcenia diakonatu. Od soboty wieczorem przeżywają rekolekcje przed święceniami. Otaczajmy ich modlitwą.
- W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
- W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych. W kolejne dni pierwszy piątek i pierwsza sobota.
- Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych.
Chrystus zmartwychwstał! Alleluja!
Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!
Przeżywając radość Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu wspólnoty Metropolitalnego Seminarium Duchownego życzymy, aby te święte dni były bogate w osobiste spotkania z Chrystusem w Eucharystii, w Bożym słowie i we wspólnocie Kościoła przedłużanej w rodzinnym gronie. Niech ten wyjątkowy czas obfituje we wszelkie duchowe owoce. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas prawdziwym pokojem, napełnia każdy dzień wiarą, nadzieją, miłością oraz prawdziwą radością, zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi łaskami.
Błogosławionych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego !
- W poniedziałek 22 kwietnia wieczorem rozpoczyna się dzień skupienia
dla młodych mężczyzn rozeznających powołanie. Prosimy o modlitwę. - We wtorek 23 kwietnia imieniny obchodzi o. Wojciech Rebeta, a w czwartek 25 kwietnia Ksiądz Rektor Jarosław Marczewski. Pamiętajmy o naszych Solenizantach w modlitwie.
- W sobotę 27 kwietnia alumni V roku rozpoczną rekolekcje przed święceniami diakonatu. Prosimy o modlitwę.
- Za tydzień na zakończenie Oktawy Wielkiej Nocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego.
- Z uwagi na to, że dni w oktawie Wielkanocy mają rangę uroczystości
w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. - W ramach jałmużny wielkopostnej na seminaria duchowne na terenach misyjnych w ramach Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła zebraliśmy do puszki 1708,62 zł i 20 euro. Bóg zapłać za ofiary.
- W ramach jałmużny wielkopostnej wspieramy seminaria duchowne na terenach misyjnych w ramach Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- Dziękujemy scholi za śpiew podczas Mszy św.
- Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W czasie Mszy świętej w naszym kościele będzie śpiewał chór seminaryjny, który wykona Pasję. Serdecznie zapraszamy.
- Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do udziału w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży 2019, które rozpoczną się drogą krzyżową na Majdanku 12 kwietnia (piątek) o 18.00. W Niedzielę Palmową 14 kwietnia, młodzież z archidiecezji spotka się by wspólnie, podczas procesji z palmami ulicami Lublina, dać świadectwo swojej wiary. Niedzielne obchody rozpoczną się o godzinie 13.00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. O 14.30 odbędzie się poświęcenie palm i wyruszy procesja. Punktem kulminacyjnym będzie Msza Święta w archikatedrze o godzinie 15.30 pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika.