Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

23 VI

1) + Jan i Regina Andryszczyk

2) +Alina i Kazimierz Łopuccy

30 VI1)  +Lucyna (120. rocz. urodzin), +Bolesław, Jolanta, Dominika z rodz. Kryczków

2) O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Jacka z okazji urodzin

7 VII1) +Dominika, Bolesław, Jolanta z rodz. Kryczków
14 VII1) +Grażyna Jabłczyńska o łaskę wiecznego zbawienia
21 VII
28 VII1) +Wanda Kruk (10. rocz. śmierci)
4 VIII1) +Romuald Falewicz (3. r. śm.); ++ z rodz. Falewiczów
11 VIII
18 VIII1) +Bolesław, Dominika, Jolanta i Bolesław  Dariusz z rodz. Kryczków
25 VIII1) + Anna Wiśniewska

 

 

 
DataGłówny celebrans
23 VIO. Sławomir Jargiełło
30 VI Ks. prefekt Grzegorz Bogdański
7 VIIKs. rektor Jarosław Marczewski
14 VIIO. Andrzej Flis
21 VIIKs. dyrektor Marcin Grzesiak
28 VII O. Andrzej Flis
4 VIIIO. Wojciech Rebeta
11 VIIIKs. prefekt Adam Pendel
18 VIIIKs. wicerektor Zdzisław Szostak
25 VIII O. Wojciech Rebeta
1 IXKs. wicerektor Zdzisław Szostak
8 IX Ks. prefekt Grzegorz Bogdański
15 IXO. Sławomir Jargiełło
22 IXKs. dyrektor Marcin Grzesiak


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy! Msze Święte z udziałem  scholi:

 

 

8 października 2023 r

19 listopada 2023 r.

10 grudnia 2023 r.

14 stycznia 2024 r.

4 lutego 2024 r.

3 marca 2024 r.

7 kwietnia 2024 r.

19 maja 2024 r.

16 czerwca 2024 r.

Ogłoszenia

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

23 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej. Chcemy dziękować Bogu za dar sakramentu małżeństwa oraz zawierzyć mu wszystkie rodziny naszej Archidiecezji.

W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „W górę serca”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Po zakończonej liturgii będzie czas na wspólne świętowanie na błoniach przy Sanktuarium.

Będziemy mieli również okazję wysłuchać świadectwa małżeństw oraz wspólnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem. Całość zakończy koncert oraz rodzinny Różaniec.

Zachęcam do uczestnictwa w tym ważnym dla rodzin naszej Archidiecezji wydarzeniu! Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław

 1. Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.

Komunikat Metropolity Lubelskiego
zapraszający
na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn
do Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej

Umiłowani w Chrystusie Panu!

 Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej zaprasza na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn, która odbędzie się w dniu 22 czerwca 2024 r. Przeżywać ją będziemy w przeddzień Dnia Ojca pod hasłem „Jestem w Kościele. Mężczyzna – powołanie i misja”. 

W parafiach archidiecezji istnieje wiele wspólnot, bractw męskich oraz ruchów zrzeszających mężczyzn. Myślę również o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, ale także o niezrzeszonych w żadnych wspólnotach, ruchach czy stowarzyszeniach.  Zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami.

Ufam, że spotkanie przy Sercu Matki pomoże mężczyznom, a szczególnie ojcom, odkryć wartość ich powołania i misji, tak ważnych w dzisiejszym świecie i w Kościele. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30. Księży Dziekanów i Księży Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach i dekanatach grup pielgrzymkowych.

Niech pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski i umocnieniem na drodze życiowego powołania. Niech mężczyźni naszej archidiecezji, wpatrzeni we wzór Świętego Józefa, który ojcowskim sercem, Patris corde, ukochał Jezusa, Maryję i Kościół, wzrastają w wierze i miłości, służąc rodzinie, Kościołowi i Ojczyźnie.

Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław

Lublin,  Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, 31 maja 2024 r.

 1. Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania
 1. W piątek 7 czerwca  przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca.  W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca- dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych. Prosimy w tych dniach podejmowania decyzji życiowych przez młodych o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
 1. Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 2 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
 2. Dziś przypada Dzień Matki. Pamiętajmy z wdzięcznością o naszych mamach.
 3. Dzisiaj odbędzie się w Lublinie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Początkiem spotkania będzie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu przejście ulicami miasta, aż do Ogrodu Saskiego. Dla najmłodszych będą przygotowane tam liczne atrakcje, między innymi piknik rodzinny. Całość zakończy się koncertem.
 4. W czwartek  30 maja  będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. O godz. 10.00 na Placu Katedralnym zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Stanisława Budzika. Po Eucharystii ok. godz. 11.15 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze będą usytuowane: przy seminarium, przy kościele św. Pawła, przy kościele Świętego Ducha oraz przy kościele św. Piotra.  Wieczorem o godz. 20.00 rozpocznie się na Placu Katedralnym Wieczór Chwały.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
 6. W czerwcu módlmy się Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
 1. Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.  
 2. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, a w środę 31 maja  święto Nawiedzenia NMP.
 3. W sobotę 25 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w Archikatedrze lubelskiej 2 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Arcybiskupa Stanisław Budzika. Od wczoraj trwają na rekolekcjach pod przewodnictwem o. Sławomira Jargiełły. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.