Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

Frekwencja mszalna – nowe obostrzenia

W związku z zarządzeniem władz państwowych uprzejmie informujemy, że od niedzieli 27 marca w czasie Mszy świętej w naszym kościele może przebywać równocześnie maksymalnie 15 osób. Prosimy o przestrzeganie podczas nabożeństwa powszechnie obowiązujących zasad higieny sanitarnej – zakładania maseczek i dezynfekowania rąk. Życzymy dobrego zdrowia i obfitej łaski Bożej na ten trudny czas.


W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

4 IV1) Dziękczynna z okazji 60 r. urodzin Ryszarda z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie
11 IV1) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Helenki w 3 rocznice urodzin
18 IV1) + Ewa Poręba (7 m-c po śmierci); +Marian Poręba (5 r. śm.)

 

2) +Dominika, +Bolesław, +Jolanta, ++ wszystkich zmarłych z rodzin Kryczków, Cieślaków i Kruków

 

3) O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej i św. Wojciecha dla obchodzących imieniny: o. Wojciecha i Wojciecha Skolimowskiego

25 IV1)Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Księdza Rektora Jarosława z okazji imienin

 

2) +Dominika, Bolesław, Jolanta z rodz. Kryczków

 

3) O Boże błogosławieństwo dla Marka Gruzy oraz całej rodziny

2 V1) Dziękczynna z racji 30 r. urodzin Piotra z prośbą o Boże błogosławieństwo i życie wiarą

 

2) +Tadeusz Tarka (48 r. śm.); + Maria, Tomasz, Marian ++ z rodz. Podstępskich

9 V1) + Kazimierz Repetowski

 

2) +Wanda Kruk (z okazji 100 rocznicy urodzin)

16 V1) +Maria Podstępska (35 r. śm.); +Tomasz, Marian, Elżbieta ++ z rodz. Podstępskich; + Anna i Stanisław Hemperkowie
23 V1) ++ z rodz. Przysuchów, Kłoniców i Kralów

 

2) +Dominika, Bolesław, Jolanta z rodz. Kryczków

30 V1) + Kazimierz Repetowski
6 VI1) + Kazimierz Repetowski

 

Kapłani, którzy będą przewodniczyli niedzielnej liturgii Mszy świętej w kościele seminaryjnym:

 
DataGłówny celebrans
4 IV O. Wojciech Rebeta
11 IVKs. Wicerektor Zdzisław Szostak
18 IVKs. Dyrektor Marcin Grzesiak
25 IV O. Grzegorz Ogorzałek
2 VKs. Rektor Jarosław Marczewski
9 VO. Wojciech Rebeta
16 VO. Andrzej Flis
23 VKs. Dyrektor Marcin Grzesiak
30 VKs. Rektor Jarosław Marczewski
6 VIKs. Wicerektor Zdzisław Szostak
13 VIO. Wojciech Rebeta
20 VIKs. Prefekt Grzegorz Bogdański
27 VIO. Andrzej Flis


Schola alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy! Msze Święte z udziałem  scholi:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia

 1. Dziś  Święto Patronalne Caritas, które rozpoczyna  Tydzień Miłosierdzia.
 2. W środę 14 IV obchodzimy Święto Chrztu Polski
 3. Przy wyjściu z kościoła w koszyczku znajdują się karteczki z myślami z Dzienniczka św. Faustyny. Zachęcamy do wzięcia. Niech ta myśl towarzyszy  szczególnie w tym dzisiejszym wyjątkowym dniu.
 4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

„Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu”  (Mk 16,6)

Tajemnica Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – ze szczególną mocą w obecnym czasie  niepewności i lęków – jest dla nas źródłem nadziei, że Życie pokona śmierć,  a smutek zamieni się w radość.

Zmartwychwstały Pan z miłością dotyka naszych serc spragnionych wytchnienia i pokoju. Najpełniej doświadczamy tej miłości – potężnej i czułej –  w każdej Eucharystii, gdy Jezus daje się nam poznać, jak uczniom z Emaus.

Życzymy, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem napełniało serca wszystkich tak bardzo potrzebnym nam Bożym optymizmem. Niech stanie się ono źródłem odwagi w podejmowaniu na nowo naszych codziennych wyzwań. Niech budzi i podtrzymuje w nas gorące pragnienie chwały Nieba.

Błogosławionych Świąt Wielkiejnocy!

Rektor, wychowawcy i alumni

 1. Za tydzień na zakończenie Oktawy Wielka – Niedziela Miłosierdzia Bożego.
 2. Z uwagi na to, że dni w Oktawie Wielkanocy mają rangę uroczystości
  w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W ramach jałmużny wielkopostnej na Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zebraliśmy  1700,50 zł. Bóg zapłać za ofiary.
 4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. Dziękujemy chórowi seminaryjnemu za śpiew w czasie dzisiejszej Eucharystii.
 2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – w Wielki Czwartek pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława  będzie odprawiona w Archikatedrze Msza Krzyżma.
 3. Zachęcamy do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego, na ile to będzie możliwe w kościołach parafialnych lub przez transmisje telewizyjne i internetowe. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
 4. Zachęcamy jeszcze do jałmużny wielkopostnej.  W tym roku wesprzemy  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
 5. W związku z zarządzeniem władz państwowych uprzejmie informujemy, że od soboty 27 marca w czasie Mszy świętej w naszym kościele może przebywać równocześnie maksymalnie 15 osób. Prosimy o przestrzeganie podczas nabożeństwa powszechnie obowiązujących zasad higieny sanitarnej – zakładania maseczek i dezynfekowania rąk. Życzymy dobrego zdrowia i obfitej łaski Bożej na ten trudny czas.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca  oraz pierwszy piątek i sobota.
 7. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
 2. W czwartek  25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 3. Za tydzień w liturgii będziemy celebrować  Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. chór seminaryjny wykona Pasję.
 4. Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni.
 5. Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma,  oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i  pięknych zdjęć  “Dobrodzieje naszego Seminarium – pamiętamy w modlitwie”. Tak brzmi tytuł  obecnego numeru, który jest wyrazem wdzięczności wobec szerokiego grona dobroczyńców. Obok głównego tematu zawiera m. in. artykuły o Prymasie Stefanie Wyszyńskim w związku ze zbliżająca się beatyfikacją.  Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się za dobrowolną ofiarą w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
 6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. W ramach jałmużny wielkopostnej zbieramy w naszym kościele ofiary, które można złożyć do skrzynki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Wspieramy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Stowarzyszenie w tym roku organizuje Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który rozpoczyna się 19 marca. Poparcia dla tej inicjatywy udzielił bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski oraz inni biskupi. Teksty modlitw oraz informacje dotyczące początków ludzkiego życia znajdują się w niewielkiej książeczce. Egzemplarze tej publikacji są darmowe i do wzięcia przy wyjściu z kościoła, do czego serdecznie zachęcamy. W środę  25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 2. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
 3. Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma,  oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i  pięknych zdjęć  “Dobrodzieje naszego Seminarium – pamiętamy w modlitwie”. Tak brzmi tytuł  obecnego numeru, który jest wyrazem wdzięczności wobec szerokiego grona dobroczyńców. Obok głównego tematu zawiera m. in. artykuły o Prymasie Stefanie Wyszyńskim w związku ze zbliżająca się beatyfikacją.  Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się za dobrowolną ofiarą w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
 4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.