Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

19 II

1) Bolesław, Dominika, Jolanta z rodz. Kryczków

2) Dziękczynna z racji 10. r. urodzin Mili Daniłko z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej

26 II1) +Bolesław Kryczka (8. r. śm.); + Stanisław Kruk (38. r. śm.)

2) +Janusz Twardowski (19. r. śm.)

3) + Stanisław Białek (greg.)

4) O Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Małgorzaty i Stanisława Selwów oraz ich rodziny

5 III1)  + Cecylia (19. r. śm.), + Teodozja (3. r. śm.) i za dusze czyśćcowe
12 III1) O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Krystyny Mazurek z okazji 90. rocznicy urodzin oraz o opiekę Bożą dla Grzegorza z okazji imienin
19 III1) O zdrowie dla Michaliny

 

2) + Jan Leszek Czyżma (15. r. śm.) i za rodziców, + Stanisław Matejczuk (12. r. śm.) i za rodziców

26 III1) +Bolesław, Jolanta, Dominika z rodz. Kryczków

 

2) + Maria (w dniu urodzin) i Edmund (4. m-c po śmierci) Guzowscy

2 IV1) Stanisław Król, +Helena Oleszek i za zmarłych z rodzin Królów i Oleszków
9 IV1) + Bohdan Marczewski (7. r. śm.), +Andrzej Marczewski (27. r. śm.)
16 IV1) +Bolesław, Dominika, Jolanta z rodz. Kryczków
23 IV1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla solenizantów – Wojciecha Skolimowskiego i o. Wojciecha

2) Dziękczynna za łaskę szczęśliwego małżeństwa i miłość w rodzinie

3) Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Księdza Rektora Jarosława z okazji imienin

 

Kapłani, którzy będą przewodniczyli niedzielnej liturgii Mszy świętej w kościele seminaryjnym:

 
DatGłówny celebrans
19 IIKs. Dyrektor Marcin Grzesiak
26 IIAbp Stanisław Budzik
5 IIIO. Wojciech Rebeta
12 IIIO. Sławomir Jargiełło
19 IIIKs. Wicerektor Zdzisław Szostak
26 IIIKs. Prefekt Grzegorz Bogdański
2 IVKs. Prefekt Adam Pendel
9 IVO. Wojciech Rebeta
16 IVKs. Wicerektor Zdzisław Szostak
23 IVO. Andrzej Flis
30 IVKs. Rektor Jarosław Marczewski
7 VKs. Dyrektor Marcin Grzesiak
14 VO. Wojciech Rebeta
21 VO. Andrzej Flis


Schola alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy! Msze Święte z udziałem  scholi:

 

 

23 października 2022 r

20 listopada 2022 r.

4 grudnia 2022 r.

29 stycznia 2023 r.

26 lutego 2023 r.

19 marca 2023 r.

2 kwietnia 2023 r.

21 maja 2023 r.

18 czerwca 2023 r.

Ogłoszenia

 1. Dziś gościmy w naszym kościele uczestników  lubelskiej pielgrzymki wielkopostnej wg tradycji rzymskiej do kościołów stacyjnych. Pielgrzymi przez Wielki Post udają się do 40 lubelskich kościołów i uczestniczą w  Mszy św. codziennie w innym kościele. W ich imieniu zapraszamy do włączenia się w to pielgrzymowanie.
 2. Jutro 13 marca przypada 10. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Powierzajmy jego osobę i posługę w modlitwie.
 3. W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy  ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
 4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy  ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
 2. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy  ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych oraz pierwszy piątek i sobota.
 3. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz dziewiąty wyjdzie z Lublina 17 marca. Msza św. rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w archikatedrze lubelskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Stanisława Budzika. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl.
 4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. W tym tygodniu 22 lutego  Środą Popielcową rozpoczynamy  Wielki Post. Zachęcamy do rozważania  Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 2. We środę nasza wspólnota seminaryjna rozpocznie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Eugeniusz Zarzeczny, marianin. Prosimy o modlitwę.
 3. Za tydzień Mszy św. niedzielnej, w czasie której alumni III roku przyjmą posługę lektoratu, przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik.
 4. W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, będziemy zbierać w naszym kościele ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary.
 5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik podjął decyzję o zorganizowaniu w Archidiecezji Lubelskiej zbiórki na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Ofiary na ten cel można złożyć do puszki stojącej przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać za ofiary.
 2. We wtorek w liturgii przypada święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.