Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

25 II

1) +Bolesław Kryczka (9. r. śm.), Dominika, Jolanta

3 III1) + Cecylia (20. r. śm.); Teodozja ( 4. r. śm.) i za dusze czyśćcowe

2) + Maria Sendłak

3) + Stanisław Matejczuk (13. r. śm.) i za jego Rodziców oraz + Jan Leszek Czyżma (16. r. śm.) i za jego Rodziców

4) O Boże błogosławieństwo dla Marty, Michała i Wojciecha

10 III1)+Jerzy Iszkuło – o dar nieba
17 III1) +Jan Sołtys; Jan Sołtys (syn); Zbigniew Kuraś
24 III1) +Bolesław, Dominika, Jolanta z rodz. Kryczków
31 III
7 IV1) +Bohdan Marczewski (8. r. śm.); +Andrzej Marczewski (28. r. śm.)
14 IV1) + Feliksa Cieślak (120. rocz. urodzin)
21 IV1) +Bolesław Kryczka, Dominika, Jolanta

2) O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski dla Księdza Rektora Jarosława z okazji imienin

3) W intencji o. Wojciecha i Wojciecha Skolimowskiego o potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Wojciecha z okazji imienin

28 IV1) O żywą wiarę dla Piotra z okazji 33. rocz. urodzin

 

 

 
DataGłówny celebrans
24 XIIKs. Prefekt Adam Pendel
31 XIIKs. Wicerektor Zdzisław Szostak
7 IKs. Prefekt Grzegorz Bogdański
14 IO. Sławomir Jargiełło
21 I O. Wojciech Rebeta
28 IKs. Rektor Jarosław Marczewski
4 IIO. Sławomir Jargiełło
11 IIKs. Wicerektor Zdzisław Szostak
18 II O. Wojciech Rebeta
25 IIKs. Rektor Jarosław Marczewski
3 IIIBp Mieczysław Cisło
10 IIIO. Sławomir Jargiełło
17 IIIO. Wojciech Rebeta
24 IIIO. Andrzej Flis


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy! Msze Święte z udziałem  scholi:

 

 

8 października 2023 r

19 listopada 2023 r.

10 grudnia 2023 r.

14 stycznia 2024 r.

4 lutego 2024 r.

3 marca 2024 r.

7 kwietnia 2024 r.

19 maja 2024 r.

16 czerwca 2024 r.

Ogłoszenia

 1. W ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej będziemy wspierać w naszej wspólnocie seminaryjnej Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją i celem jest między innymi: edukacja w zakresie postaw pro-life, kreowanie inicjatyw i prowadzenie projektów dotyczących ochrony życia, pomoc rodzicom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Ofiary  można składać do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary przez cały Wielki Post. Bóg zapłać.
 2. W środę nasza wspólnota seminaryjna rozpocznie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Piotr Kot z Legnicy. Prosimy o modlitwę.
 3. Za tydzień Mszy św. niedzielnej, w czasie której alumni III roku przyjmą posługę lektoratu, przewodniczyć będzie bp Mieczysław Cisło.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 1. W ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej będziemy wspierać w naszej wspólnocie seminaryjnej Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją i celem jest między innymi: edukacja w zakresie postaw pro-life, kreowanie inicjatyw i prowadzenie projektów dotyczących ochrony życia, pomoc rodzicom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Ofiary będzie można składać do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary przez cały Wielki Post.
 2. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz dziewiąty wyjdzie z Lublina 8 marca. Msza św. rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w archikatedrze lubelskiej o godz. 19.00. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl.
 1. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przez ostatnie dwie niedziele składali swoje ofiary w naszym kościele jako wsparcie dla osób chorych na trąd. Suma ofiar wyniosła 433 zł. Pieniądze zostały przekazane Fundacji Raoula Follereau, inicjatora Światowego Dnia Trędowatych.
 2. Z racji obchodzonego dzisiaj Światowego Dnia Chorego zachęcamy do zapoznania się z dziełem Misyjnego Apostolstwa Chorych, które proponuje osobom cierpiącym ofiarowanie swojego krzyża na rzecz misji. Ulotki o tym dziele są wyłożone na stoliku pod chórem. Można wziąć dla siebie lub komuś podarować, zwłaszcza chorym, niepełnosprawnym, starszym, samotnym lub tym, którzy opiekują się takimi osobami w potrzebie.
 3. Centralne obchody 32. Światowego Dnia Chorego w archidiecezji lubelskiej odbędą się 12 lutego 2024 r.(poniedziałek) w Archikatedrze Lubelskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 modlitewnym czuwaniem. Podczas Eucharystii, pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, która rozpocznie się o godz. 11.00, udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.
 4. W tym tygodniu 14 lutego  Środą Popielcową rozpoczynamy  Wielki Post. Zachęcamy do rozważania  Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 5. W ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej będziemy wspierać w naszej wspólnocie seminaryjnej Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją i celem jest między innymi: edukacja w zakresie postaw pro-life, kreowanie inicjatyw i prowadzenie projektów dotyczących ochrony życia, pomoc rodzicom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Ofiary będzie można składać do puszki w naszym kościele od następnej niedzieli przez cały Wielki Post.

 

 1. Tydzień temu przypadał 71. Światowy Dzień Trędowatych. Zachęcamy jeszcze  do wsparcia materialnego potrzeb osób trędowatych. Puszka znajduje się  przy bocznym ołtarzu św. Barbary.
 2. Trwa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów i profesorów.
 1. Dzisiejszej niedzieli przypada 71. Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy o tych chorych w naszej modlitwie. Zachęcamy również do wsparcia materialnego ich potrzeb. Puszka znajduje się w naszym kościele przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Ofiary możemy składać do następnej niedzieli włącznie.
 2. Dziś po Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd i do wspólnego kolędowania razem z naszym chórem seminaryjnym, który śpiewał także w czasie Mszy św.
 3. W poniedziałek rozpocznie się zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
 4. W piątek 2 II  obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej.  
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o nowe powołania i w intencji powołanych, a także pierwszy piątek i sobota  miesiąca.