Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Dzisiaj w kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych.
- Dzisiaj Niedziela Misyjna. W związku z Tygodniem Misyjnym pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach i misjonarkach, prośmy o nowe powołania misyjne.
- Tegoroczny październik jest przeżywany w Kościele powszechnym jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Z tej racji zachęcamy do modlitwy w intencjach przekazywania wiary na świecie i o potrzebne łaski dla wszystkich osób zaangażowanych misyjnie. Naszą solidarność z potrzebującymi możemy wyrazić także przez wsparcie materialne składając ofiary do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Będą one przekazane Papieżowi Franciszkowi na potrzeby ewangelizacyjne. Bóg zapłać za ofiary.
- We wtorek 22 X wspomnienie św. Jana Pawła II.
- Za tydzień zmiana czasu z letniego na zimowy.
- Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie. Chodźmy”. Zachęcamy do wsparcia stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
- W tym tygodniu nasza wspólnota będzie przeżywała jesienne rekolekcje. Rozpoczną się w środę wieczorem. Prosimy o modlitwę.
- Za tydzień Mszy św. z obrzędem kandydatury do diakonatu i prezbiteratu alumnów V roku w naszym kościele będzie przewodniczył bp Ryszard Karpiński. Prosimy o modlitwę.
- Tegoroczny październik jest przeżywany w Kościele powszechnym jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Z tej racji zachęcamy do modlitwy w intencjach przekazywania wiary na świecie i o potrzebne łaski dla wszystkich osób zaangażowanych misyjnie. Naszą solidarność z potrzebującymi możemy wyrazić także przez wsparcie materialne składając ofiary do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Będą one przekazane Papieżowi Franciszkowi na potrzeby ewangelizacyjne. Bóg zapłać za ofiary.
- Ks. Grzegorz Zadrożny kończy posługę dyrektora administracyjnego w naszym Seminarium i podejmuje nowe obowiązki jako proboszcz parafii w Jastkowie Dziękujemy za cztery lat Jego służby w naszej wspólnocie. Życzymy Bożej opieki na nowym miejscu kapłańskiej służby. Nowym ekonomem MSD został mianowany ks. Marcin Grzesiak, dotychczasowy wicedyrektor Caritas AL. Witamy Go serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnej posługi w Seminarium. Pamiętajmy o ks. Grzegorzu i ks. Marcinie w modlitwie.
- Wczoraj alumni rozpoczęli się wakacje. Dziękujemy za modlitwę w czasie zdawania egzaminów przez alumnów i polecamy modlitewnej pamięci ich wakacyjne posługi i wypoczynek.
- Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
- W tym tygodniu I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania i za powołanych, oraz I piątek i sobota miesiąca.
- Trwa sesja egzaminacyjna – pamiętajmy w modlitwie o alumnach zdających egzaminy. W sobotę alumni rozpoczną wakacje.
- W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek 28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę 29 czerwca uroczystość św. Piotra i Pawła. Tego dnia alumni wyjadą na wakacje.
- Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.