Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. W sobotę kończy się rok liturgiczny. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent.
  2. W niedzielę, 24 listopada 2019 roku odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W kilkudziesięciu punktach naszego miasta i archidiecezji w godz. 10.00 – 15.00 wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, gry edukacyjne, wszystko, co może pomóc dzieciom i ich rodzinom. Zgodnie z ideą Akcji nie są zbierane pieniądze. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym pospolitym ruszeniu gorących serc, do podzielenia się nawet odrobiną z Dziećmi oraz innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej.
  3. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2020 rok. Obok zdjęć artefaktów z naszego seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dziś kończą się Dni Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka”. Wieczorem koncert zespołu „Porozumienie” o 19.00 w naszej auli. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!
  2. Zachęcamy jeszcze do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić  po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.  Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2020 rok. Obok zdjęć artefaktów z naszego seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy.
  4. W niedzielę, 24 listopada 2019 roku odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka 
    Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom 
    Przetrwać Zimę. W kilkudziesięciu punktach naszego miasta i archidiecezji w godz. 10.00 – 15.00 wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, gry edukacyjne, wszystko, co może pomóc dzieciom i ich rodzinom. Zgodnie z ideą Akcji nie są zbierane pieniądze. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym pospolitym ruszeniu gorących serc, do podzielenia się nawet odrobiną z Dziećmi oraz innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej.

Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym

  1. Jutro obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o 10.00 w Archikatedrze.
  2. Dni Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka” to spotkania z kulturą i rozrywką opartą o wartości chrześcijańskie. Festiwal rozpocznie się w piątek 15 XI  o 19.00 koncertem chóru św. Jana Pawła II, chóru „Inspirante” i seminaryjnej scholi gregoriańskiej oraz koncertem organowym Stanisława Maryjewskiego w naszym kościele. Na sobotę 16 XI zaplanowany jest koncert uwielbienia z zespołem „Razem za Jezusem”. W niedzielny wieczór 17 XI z koncertem wystąpi zespól „Porozumienie”.  Spotkania w sobotę i niedzielę odbędą  się w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach. Serdecznie zapraszamy!
  3. W sobotę 16 XI podczas Mszy św. sprawowanej w naszym kościele o godz. 11.30 będzie miał miejsce obrzęd obłóczyn alumnów III roku. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  4. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić  po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.  Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2020 rok. Obok zdjęć artefaktów z naszego seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy.
  6. Dziękujemy naszej scholi za śpiew w czasie Liturgii. Kolejna Msza z udziałem scholi 26 stycznia.
  1. We wtorek 5 listopada o godz. 19.00  w Archikatedrze lubelskiej będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych biskupów i prezbiterów naszej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy.
  2. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić  po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.  Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2020 rok. Obok zdjęć artefaktów z naszego seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy.
  4. „Dzieci moje!” – pod takim tytułem oglądać można w Lublinie wystawę poświęconą bp. Stefanowi Wyszyńskiemu, w latach 1946-1949 ordynariuszowi lubelskiemu. Honorowy patronat nad wystawą sprawuje abp Stanisław Budzik. Przez cały listopad oglądać ją będzie można w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera, a w dniach 3-18 grudnia br. w lubelskim Ratuszu.
  5. W czasie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zebraliśmy w ramach ofiar do puszki 1000 zł. na cele misyjne do dyspozycji Ojca Świętego Franciszka. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych.
  1. Dzisiaj popołudniu będzie miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego w naszym Seminarium.
  2. W piątek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych.  Ze względu na uroczystość nie obowiązuje  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę 2 listopada przypada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada  można zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych  – każdego dnia za jedną osobę zmarłą. Tego odpustu udziela się wiernemu, który nawiedzi  cmentarz i  pomodli się za zmarłych.  Pozostałe warunki to stan łaski uświęcającej, przyjecie Komunii św., odmówienie modlitw w intencjach Ojca Świętego i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Korzystajmy z tego daru i wspierajmy naszych zmarłych. Dnia 1 listopada na cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej i na cmentarzu komunalnym  na Majdanku Msze św. z procesją  rozpoczną się o godz. 12.00
  3. Od 31 października do 4 listopada alumni naszego Seminarium zapisują  na cmentarzach  imiona zmarłych,  których będziemy polecać w naszej wspólnocie seminaryjnej w listopadzie podczas modlitw wypominkowych i Mszy św. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych. Można to także uczynić dziś i w najbliższe niedziele po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.  Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Tegoroczny październik jest przeżywany w Kościele powszechnym jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Z tej racji zachęcamy do modlitwy w intencjach przekazywania wiary na świecie i o potrzebne łaski dla wszystkich osób zaangażowanych misyjnie. Naszą solidarność z potrzebującymi możemy wyrazić także przez wsparcie materialne składając ofiary do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Będą one przekazane Papieżowi Franciszkowi na potrzeby ewangelizacyjne. Bóg zapłać za ofiary.
  5. Dziękujemy naszej scholi liturgicznej za dzisiejszy śpiew. Kolejna Msza z udziałem scholi 10 listopada.