Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Obchodzimy dziś dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej. Dziś przypada też 22 rocznica sakry biskupiej bp. Mieczysława Cisło.
- Dziękujemy scholi za śpiew w czasie Eucharystii. Kolejna Msza z udziałem scholi 15 marca.
- Trwa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów i profesorów.
- W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek miesiąca –dzień modlitwy o nowe powołania oraz w intencji powołanych oraz pierwszy piątek miesiąca.
Niedziela Słowa Bożego
Dzień Pomocy Chorym na Trąd
- Dziś po raz pierwszy obchodzimy ogłoszoną przez Ojca Świętego Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Na zakończenie każdy otrzyma list apostolski Aperuit illis ustanawiający Niedzielę Słowa Bożego.
- Dziękujemy chórowi seminaryjnemu pod dyrekcja ks. dr. Tomasza Lisieckiego za śpiew w czasie Eucharystii. Po Mszy chór zaśpiewa jeszcze kilka kolęd. Zachęcamy do wysłuchania. Kolejna Msza z udziałem scholi 2 lutego.
- W tym tygodniu rozpoczyna się zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
- W niedzielę 2 II święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej. W tym dniu przypada też 22 rocznica sakry biskupiej bp. Mieczysława Cisło. Zaś jutro 27 stycznia 19 rocznica sakry bp. Józefa Wróbla
- W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Za tydzień w czasie niedzielnej Mszy św. śpiewać będzie nasz chór seminaryjny. Bardzo serdecznie zapraszamy!
- We wtorek 21 stycznia o 20.00 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy.
- We wtorek 21 I Dzień Babci, a w środę 22 I Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach – żyjących i zmarłych.
- W sobotę 25 I święto Nawrócenia św. Pawła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.
- Diecezjalne obchody Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce odbędą się w Auli Seminarium w czwartek 16 stycznia o 16.30. Zapraszamy.
- W sobotę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwie o tych intencjach.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli
- Orszak Trzech Króli – Program 6 I 2020:
godz. 11.00 – spotkanie na Placu Zamkowym w Lublinie
godz. 12.00 – procesja orszakowa do Archikatedry podąży ulicami: Al. Tysiąclecia, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem i Królewską
godz. 13.00 – uroczysta Msza św w Archikatedrze
godz. 14.00 – koncert kolęd w Archikatedrze
Tegoroczny Orszak w Lublinie po raz pierwszy przygotowuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.
- W sobotę nasza wspólnota seminaryjna będzie przeżywać dzień skupienia. Prosimy o modlitwę.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.