Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. Obchodzimy dziś dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej. Dziś przypada też 22 rocznica sakry biskupiej bp. Mieczysława Cisło.
  2. Dziękujemy scholi za śpiew w czasie Eucharystii. Kolejna Msza z udziałem scholi 15 marca.
  3. Trwa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów i profesorów.
  4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek miesiąca –dzień modlitwy o nowe powołania oraz w intencji powołanych oraz pierwszy piątek miesiąca. 

Niedziela Słowa Bożego

Dzień Pomocy Chorym na Trąd

  1. Dziś po raz pierwszy obchodzimy ogłoszoną przez Ojca Świętego Franciszka Niedzielę Słowa Bożego. Na zakończenie każdy otrzyma list apostolski Aperuit illis ustanawiający Niedzielę Słowa Bożego.
  2. Dziękujemy chórowi seminaryjnemu pod dyrekcja ks. dr. Tomasza Lisieckiego za śpiew w czasie Eucharystii. Po Mszy chór zaśpiewa jeszcze kilka kolęd. Zachęcamy do wysłuchania.   Kolejna Msza z udziałem scholi 2 lutego.
  3. W tym tygodniu rozpoczyna się zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
  4. W niedzielę  2 II święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej. W tym dniu przypada też 22 rocznica sakry biskupiej bp. Mieczysława Cisło. Zaś jutro 27 stycznia 19 rocznica sakry bp. Józefa Wróbla
  5. W tym tygodniu  pierwsza sobota miesiąca. 
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Za tydzień w czasie niedzielnej Mszy św. śpiewać będzie nasz chór seminaryjny. Bardzo serdecznie zapraszamy!
  2. We wtorek 21 stycznia o 20.00 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zapraszamy.
  3. We wtorek 21 I Dzień Babci, a w środę 22 I  Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach – żyjących i zmarłych.
  4. W sobotę 25 I święto Nawrócenia św. Pawła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. 
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.
  2. Diecezjalne obchody Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce odbędą się w Auli Seminarium w czwartek 16 stycznia o 16.30. Zapraszamy.
  3. W sobotę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwie o tych intencjach.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli
  2. Orszak Trzech Króli  –  Program 6 I 2020:
     godz. 11.00 – spotkanie na Placu Zamkowym w Lublinie
    godz. 12.00 – procesja orszakowa do Archikatedry podąży ulicami: Al. Tysiąclecia, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem i Królewską
    godz. 13.00 – uroczysta Msza św w Archikatedrze 
    godz. 14.00 – koncert kolęd w Archikatedrze

Tegoroczny Orszak w Lublinie po raz pierwszy przygotowuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

  • W sobotę nasza wspólnota seminaryjna będzie przeżywać dzień skupienia. Prosimy o modlitwę.
  • Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.