Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku włączamy się w program stypendialny Papieskich Dzieł Misyjnych, polegający na wspieraniu seminarzystów w krajach misyjnych. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
  2. W czwartek 19 marca  Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

„Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

Dzień Kobiet

  1. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku włączamy się w program stypendialny Papieskich Dzieł Misyjnych, polegający na wspieraniu seminarzystów w krajach misyjnych. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
  2. Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma,  oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i zdjęć. „Droga do kapłaństwa- posługi i święcenia”. Tak brzmi tytuł  obecnego numeru. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dziękujemy serdecznie Księdzu Biskupowi Mieczysławowi Cisło za przewodniczenie Mszy świętej i udzielenie posługi lektoratu.
  2. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku włączamy się w program stypendialny Papieskich Dzieł Misyjnych, polegający na wspieraniu seminarzystów w krajach misyjnych. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
  3. Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma,  oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i zdjęć. „Droga do kapłaństwa” – posługi i święcenia. Tak brzmi tytuł  obecnego numeru. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  4. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek i sobota.
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

Początek 53. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

„Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”

  1. W tym tygodniu 26 lutego  Środą Popielcową rozpoczynamy  Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  2.  W środę nasza wspólnota seminaryjna rozpocznie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. bp Janusz Mastalski z Krakowa. Prosimy o modlitwę.
  3. Za tydzień Mszy św. niedzielnej, w czasie której alumni III roku przyjmą posługę lektoratu, przewodniczyć będzie bp Mieczysław Cisło.
  4. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku włączamy się w program stypendialny Papieskich Dzieł Misyjnych, polegający na wspieraniu seminarzystów w krajach misyjnych. Od najbliższej niedzieli, na ten cel, będzie można składać ofiary do skrzynki przy bocznym ołtarzu.
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Jutro o godz. 19.00 w Archikatedrze będzie sprawowana Msza św.
    w 9. rocznicę śmierci śp. abpa Józefa Życińskiego.
  2. 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uroczysta Msza św.  będzie celebrowana w Archikatedrze pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla o 11.00.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.