Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku włączamy się w program stypendialny Papieskich Dzieł Misyjnych, polegający na wspieraniu seminarzystów w krajach misyjnych. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- W czwartek 19 marca Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
„Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami
Dzień Kobiet
- Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku włączamy się w program stypendialny Papieskich Dzieł Misyjnych, polegający na wspieraniu seminarzystów w krajach misyjnych. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma, oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i zdjęć. „Droga do kapłaństwa- posługi i święcenia”. Tak brzmi tytuł obecnego numeru. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Dziękujemy serdecznie Księdzu Biskupowi Mieczysławowi Cisło za przewodniczenie Mszy świętej i udzielenie posługi lektoratu.
- Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku włączamy się w program stypendialny Papieskich Dzieł Misyjnych, polegający na wspieraniu seminarzystów w krajach misyjnych. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma, oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i zdjęć. „Droga do kapłaństwa” – posługi i święcenia. Tak brzmi tytuł obecnego numeru. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
- W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek i sobota.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
Początek 53. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.
„Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”
- W tym tygodniu 26 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
- W środę nasza wspólnota seminaryjna rozpocznie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. bp Janusz Mastalski z Krakowa. Prosimy o modlitwę.
- Za tydzień Mszy św. niedzielnej, w czasie której alumni III roku przyjmą posługę lektoratu, przewodniczyć będzie bp Mieczysław Cisło.
- Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku włączamy się w program stypendialny Papieskich Dzieł Misyjnych, polegający na wspieraniu seminarzystów w krajach misyjnych. Od najbliższej niedzieli, na ten cel, będzie można składać ofiary do skrzynki przy bocznym ołtarzu.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Jutro o godz. 19.00 w Archikatedrze
będzie sprawowana Msza św.
w 9. rocznicę śmierci śp. abpa Józefa Życińskiego. - 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uroczysta Msza św. będzie celebrowana w Archikatedrze pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla o 11.00.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.