Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. W sobotę 30 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w Archikatedrze lubelskiej 10 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Arcybiskupa Stanisław Budzika. Od wczoraj trwają na rekolekcjach przed święceniami pod przewodnictwem o. Wojciecha Rebety. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  2.  We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach, żyjących i zmarłych.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Jutro 18 maja będziemy świętować 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
  2. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
  3. W sobotę 23 maja diakoni rozpoczną rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Prosimy o modlitwę.
  4. W piątek rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Wczoraj przeżywaliśmy radość z przyjęcia święceń diakonatu przez
    9 alumnów. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
  2. W sobotę 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski
  3. W środę 13 maja wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. W sobotę 9 maja o godz. 10.30, w Lublinie w parafii p.w. św. Jadwigi Królowej 9 alumnów przyjmie święcenia diakonatu. Od soboty wieczorem przeżywają rekolekcje przed święceniami.  Otaczajmy ich modlitwą.
  3. W piątek 8 maja w liturgii obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika,  głównego patrona Polski – dzień  imienin Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu
  4. W piątek 8 maja  ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i jednocześnie rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
  2. W piątek rozpoczyna się maj. Zachęcamy do modlitwy Litanią do Matki Bożej.
  3. W sobotę   2 maja będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski przeniesioną z niedzieli 3 maja.
  4. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota.
  5. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od
    charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od
    spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 maja 2020 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym  w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia
    wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami
    miłosierdzia i pobożności.

Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.