Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- W sobotę 30 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w Archikatedrze lubelskiej 10 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Arcybiskupa Stanisław Budzika. Od wczoraj trwają na rekolekcjach przed święceniami pod przewodnictwem o. Wojciecha Rebety. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
- We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach, żyjących i zmarłych.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Jutro 18 maja będziemy świętować 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
- W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
- W sobotę 23 maja diakoni rozpoczną rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Prosimy o modlitwę.
- W piątek rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Wczoraj przeżywaliśmy radość z przyjęcia święceń diakonatu przez
9 alumnów. Polecajmy w modlitwie ich posługę. - W sobotę 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski
- W środę 13 maja wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
- W sobotę 9 maja o godz. 10.30, w Lublinie w parafii p.w. św. Jadwigi Królowej 9 alumnów przyjmie święcenia diakonatu. Od soboty wieczorem przeżywają rekolekcje przed święceniami. Otaczajmy ich modlitwą.
- W piątek 8 maja w liturgii obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – dzień imienin Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu
- W piątek 8 maja ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
- W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i jednocześnie rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
- W piątek rozpoczyna się maj. Zachęcamy do modlitwy Litanią do Matki Bożej.
- W sobotę 2 maja będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski przeniesioną z niedzieli 3 maja.
- W tym tygodniu wypada I piątek i sobota.
- Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił
dyspensy od
charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od
spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 maja 2020 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia
wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami
miłosierdzia i pobożności.
Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.