Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Tegoroczny czas miesięcy wakacyjnych jest w naszym seminarium czasem formacji dla alumnów naszego seminarium. Poszczególne roczniki przybywają na dwutygodniowy okres, w którym mają zaplanowane wykłady, podejmują wysiłek pracy intelektualnej i duchowej oraz wykonują różne prace fizyczne. W tym czasie spotykają się z księżmi moderatorami, zarówno podczas wspólnych zajęć, jak i rozmów indywidualnych. Dzisiejszej niedzieli kończy się taki etap formacyjny dla braci obrządku greckokatolickiego mieszkających w Polsce i rozpoczyna dla kleryków z II roku, który będzie trwał do 2 sierpnia.
- Dzisiejsza niedziela jest początkiem Tygodnia św. Krzysztofa. Jest to czas modlitwy i refleksji; modlitwy dziękczynnej za pomyślną jazdę i błagalną o bezpieczeństwo na drodze oraz czas refleksji i rachunku sumienia nad własnym postępowaniem jako uczestnika ruchu drogowego. Misyjna organizacja MIVA Polska zachęca, by dziękując Bogu za dar bezpiecznej jazdy wesprzeć polskich misjonarzy pomocą w zakupie potrzebnych im środków transportu. Możemy uczynić to poprzez wpłaty darowizn na konto MIVA Polska (kartki z numerem konta są do wzięcia przy wyjściu z kościoła), bądź złożyć po Mszy św. w zakrystii ofiarę na ten cel.
MIVA Polska – zob. www.miva.pl;
nr konta (PLN): 69 1240 1037
1111 0000 0691 6802;
tytułem: Akcja św. Krzysztof – środki transportu dla misjonarzy.
W przyszłą niedzielę, 26 lipca, po Mszy św. nastąpi pobłogosławienie pojazdów.
- Trwa sesja egzaminacyjna – prosimy o modlitwę za alumnów zdających egzaminy.
- We wtorek 23 czerwca w Dzień Ojca pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach żyjących i zmarłych.
- W środę 24 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
- Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
- W środę 17 VI rozpoczyna się letnia sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów zdających egzaminy.
- W piątek 19 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
- Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
Święto Dziękczynienia
- W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy świętej o godz. 10.00, którą będzie celebrował w Archikatedrze Ksiądz Arcybiskup Stanisław wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze będą usytuowane: dwa na Placu Katedralnym, przy kościele św. Piotra (Królewska 9), oraz przy kościele Świętego Ducha. Tam nastąpi zakończenie procesji. Uwzględniając ostatnie regulacje rządowe pandemii, zgodnie z interpretacją tychże przepisów przez sekretariat KEP, informujemy o obowiązku zachowania środków bezpieczeństwa: uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, jednocześnie nie obowiązuje limit 150 osób.
- Już po raz 18, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, „Totus Tuus”, będzie transmitowana z Centrum Spotkania Kultur przez TVP3 w pasmie ogólnopolskim i online. Zapraszamy do wirtualnego udziału w wieczór Bożego Ciała, 11 czerwca 2020 r., od godz. 19.00. Szczegóły na plakatach.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 10 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
- Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.
- Jutro święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
- W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy w czerwcu o modlitwie Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
- Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów naszego pisma Itinerarium, oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i zdjęć. „Droga do kapłaństwa- posługi i święcenia”. Tak brzmi tytuł obecnego numeru. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.