Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. Tegoroczny czas miesięcy wakacyjnych jest w naszym seminarium czasem formacji dla alumnów naszego seminarium. Poszczególne roczniki przybywają na dwutygodniowy okres, w którym mają zaplanowane wykłady, podejmują wysiłek pracy intelektualnej i duchowej oraz wykonują różne prace fizyczne. W tym czasie spotykają się z księżmi moderatorami, zarówno podczas wspólnych zajęć, jak i rozmów indywidualnych. Dzisiejszej niedzieli kończy się taki etap formacyjny dla braci obrządku greckokatolickiego mieszkających w Polsce i rozpoczyna dla kleryków z II roku, który będzie trwał do 2 sierpnia.
  2. Dzisiejsza niedziela jest początkiem Tygodnia św. Krzysztofa. Jest to czas modlitwy i refleksji; modlitwy dziękczynnej za pomyślną jazdę i błagalną o bezpieczeństwo na drodze oraz czas refleksji i rachunku sumienia nad własnym postępowaniem jako uczestnika ruchu drogowego. Misyjna organizacja MIVA Polska zachęca, by dziękując Bogu za dar bezpiecznej jazdy wesprzeć polskich misjonarzy pomocą w zakupie potrzebnych im środków transportu. Możemy uczynić to poprzez wpłaty darowizn na konto MIVA Polska (kartki z numerem konta są do wzięcia przy wyjściu z kościoła), bądź złożyć po Mszy św. w zakrystii ofiarę na ten cel.

MIVA Polska – zob. www.miva.pl;
nr konta (PLN): 69 1240 1037 1111 0000 0691 6802;
tytułem: Akcja św. Krzysztof – środki transportu dla misjonarzy.

W przyszłą niedzielę, 26 lipca, po Mszy św. nastąpi pobłogosławienie pojazdów.

  1. Trwa sesja egzaminacyjna – prosimy o modlitwę za alumnów zdających egzaminy.
  2. We wtorek  23 czerwca w Dzień Ojca pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach żyjących i zmarłych.
  3. W środę 24 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  4. Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
  1. W środę 17 VI rozpoczyna się letnia sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów zdających egzaminy.
  2. W piątek  19 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
  3. Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

Święto Dziękczynienia

  1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy świętej o godz. 10.00, którą będzie celebrował w Archikatedrze Ksiądz Arcybiskup Stanisław wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze będą usytuowane: dwa na Placu Katedralnym, przy kościele św. Piotra (Królewska 9), oraz przy kościele Świętego Ducha. Tam nastąpi zakończenie procesji. Uwzględniając ostatnie regulacje rządowe pandemii, zgodnie z interpretacją tychże przepisów przez sekretariat KEP, informujemy o obowiązku zachowania środków bezpieczeństwa: uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, jednocześnie nie obowiązuje limit 150 osób.
  2. Już po raz 18, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, „Totus Tuus”, będzie transmitowana z Centrum Spotkania Kultur przez TVP3 w pasmie ogólnopolskim i online. Zapraszamy do wirtualnego udziału w wieczór Bożego Ciała, 11 czerwca 2020 r., od godz. 19.00. Szczegóły na plakatach.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 10 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
  2. Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.
  3. Jutro święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek  i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy w czerwcu o modlitwie Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
  5.  Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów  naszego pisma Itinerarium,  oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i zdjęć. „Droga do kapłaństwa- posługi i święcenia”. Tak brzmi tytuł  obecnego numeru. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.