Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. Posługę prefekta w naszym Seminarium kończy ks. dr Waldemar Głusiec, który został mianowany proboszczem parafii w Dąbrowicy. Księdzu Waldemarowi serdecznie dziękujemy za pięć i pół roku gorliwej pracy w Seminarium. Życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej w nowej posłudze. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
  2. W tym tygodniu rozpoczyna się zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

Na Nowy Rok 2021 – ogłoszony przez papieża Franciszka Rokiem św. Józefa – pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Niech wzór, tego który „ojcowskim sercem umiłował Jezusa”, dodaje nam sił do przeżywania każdego dnia w bliskości i wierności Chrystusowi Panu i Najświętszej Matce Zbawiciela. Niech w tym trudnym i pełnym obaw czasie, postawa i wstawiennictwo św. Józefa umacnia w nas zaufanie i pomaga zawierzyć woli dobrego Boga. Niech łaskawy Bóg obdarza wszystkich zdrowiem duszy i ciała, strzeże i prowadzi.

Błogosławionego Nowego Roku 2021 życzą

Rektor, wychowawcy i alumni 

Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie

  1. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.
  2. W minionym tygodniu zmarli dwaj byli ojcowie duchowni naszego Seminarium – ks. infułat Józef Szczypa i ks. Jerzy Poręba.
  3. W sobotę nasza wspólnota seminaryjna będzie przeżywać dzień skupienia. Prosimy o modlitwę.

Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

  1. Jutro 28 grudnia odbędzie się online dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Prosimy o modlitwę.
  2. W piątek w Nowy Rok będziemy obchodzić  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w niedziele w naszym kościele.
  1. We wtorek 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest o święto patronalne naszych Sióstr Służek.
  2. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2021 rok. Obok zdjęć
    i krótkich informacji o świętych związanych z naszym Seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty.  Serdecznie zachęcamy.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. W tym tygodniu  przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i za powołanych oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota.
  2. W najbliższą sobotę nasza wspólnota seminaryjna będzie przeżywać adwentowy dzień skupienia.  Tego dnia trzech alumnów IV roku otrzyma posługę akolitatu. Prosimy o modlitwę.
  3. Zachęcamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabycie świecy Caritas na stół wigilijny.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.