Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Posługę prefekta w naszym Seminarium kończy ks. dr Waldemar Głusiec, który został mianowany proboszczem parafii w Dąbrowicy. Księdzu Waldemarowi serdecznie dziękujemy za pięć i pół roku gorliwej pracy w Seminarium. Życzymy Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej w nowej posłudze. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
- W tym tygodniu rozpoczyna się zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
Na Nowy Rok 2021 – ogłoszony przez papieża Franciszka Rokiem św. Józefa – pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Niech wzór, tego który „ojcowskim sercem umiłował Jezusa”, dodaje nam sił do przeżywania każdego dnia w bliskości i wierności Chrystusowi Panu i Najświętszej Matce Zbawiciela. Niech w tym trudnym i pełnym obaw czasie, postawa i wstawiennictwo św. Józefa umacnia w nas zaufanie i pomaga zawierzyć woli dobrego Boga. Niech łaskawy Bóg obdarza wszystkich zdrowiem duszy i ciała, strzeże i prowadzi.
Błogosławionego Nowego Roku 2021 życzą
Rektor, wychowawcy i alumni
Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie
- W środę będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.
- W minionym tygodniu zmarli dwaj byli ojcowie duchowni naszego Seminarium – ks. infułat Józef Szczypa i ks. Jerzy Poręba.
- W sobotę nasza wspólnota seminaryjna będzie przeżywać dzień skupienia. Prosimy o modlitwę.
Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Jutro 28 grudnia odbędzie się online dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Prosimy o modlitwę.
- W piątek w Nowy Rok będziemy obchodzić uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
- W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w niedziele w naszym kościele.
- We wtorek 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest o święto patronalne naszych Sióstr Służek.
- Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2021 rok. Obok zdjęć
i krótkich informacji o świętych związanych z naszym Seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy. - Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i za powołanych oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota.
- W najbliższą sobotę nasza wspólnota seminaryjna będzie przeżywać adwentowy dzień skupienia. Tego dnia trzech alumnów IV roku otrzyma posługę akolitatu. Prosimy o modlitwę.
- Zachęcamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabycie świecy Caritas na stół wigilijny.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.