Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. Dziś  Święto Patronalne Caritas, które rozpoczyna  Tydzień Miłosierdzia.
  2. W środę 14 IV obchodzimy Święto Chrztu Polski
  3. Przy wyjściu z kościoła w koszyczku znajdują się karteczki z myślami z Dzienniczka św. Faustyny. Zachęcamy do wzięcia. Niech ta myśl towarzyszy  szczególnie w tym dzisiejszym wyjątkowym dniu.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

„Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu”  (Mk 16,6)

Tajemnica Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – ze szczególną mocą w obecnym czasie  niepewności i lęków – jest dla nas źródłem nadziei, że Życie pokona śmierć,  a smutek zamieni się w radość.

Zmartwychwstały Pan z miłością dotyka naszych serc spragnionych wytchnienia i pokoju. Najpełniej doświadczamy tej miłości – potężnej i czułej –  w każdej Eucharystii, gdy Jezus daje się nam poznać, jak uczniom z Emaus.

Życzymy, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem napełniało serca wszystkich tak bardzo potrzebnym nam Bożym optymizmem. Niech stanie się ono źródłem odwagi w podejmowaniu na nowo naszych codziennych wyzwań. Niech budzi i podtrzymuje w nas gorące pragnienie chwały Nieba.

Błogosławionych Świąt Wielkiejnocy!

Rektor, wychowawcy i alumni

  1. Za tydzień na zakończenie Oktawy Wielka – Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  2. Z uwagi na to, że dni w Oktawie Wielkanocy mają rangę uroczystości
    w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W ramach jałmużny wielkopostnej na Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zebraliśmy  1700,50 zł. Bóg zapłać za ofiary.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dziękujemy chórowi seminaryjnemu za śpiew w czasie dzisiejszej Eucharystii.
  2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – w Wielki Czwartek pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława  będzie odprawiona w Archikatedrze Msza Krzyżma.
  3. Zachęcamy do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego, na ile to będzie możliwe w kościołach parafialnych lub przez transmisje telewizyjne i internetowe. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  4. Zachęcamy jeszcze do jałmużny wielkopostnej.  W tym roku wesprzemy  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
  5. W związku z zarządzeniem władz państwowych uprzejmie informujemy, że od soboty 27 marca w czasie Mszy świętej w naszym kościele może przebywać równocześnie maksymalnie 15 osób. Prosimy o przestrzeganie podczas nabożeństwa powszechnie obowiązujących zasad higieny sanitarnej – zakładania maseczek i dezynfekowania rąk. Życzymy dobrego zdrowia i obfitej łaski Bożej na ten trudny czas.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca  oraz pierwszy piątek i sobota.
  7. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
  2. W czwartek  25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. Za tydzień w liturgii będziemy celebrować  Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. chór seminaryjny wykona Pasję.
  4. Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni.
  5. Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma,  oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i  pięknych zdjęć  „Dobrodzieje naszego Seminarium – pamiętamy w modlitwie”. Tak brzmi tytuł  obecnego numeru, który jest wyrazem wdzięczności wobec szerokiego grona dobroczyńców. Obok głównego tematu zawiera m. in. artykuły o Prymasie Stefanie Wyszyńskim w związku ze zbliżająca się beatyfikacją.  Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się za dobrowolną ofiarą w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. W ramach jałmużny wielkopostnej zbieramy w naszym kościele ofiary, które można złożyć do skrzynki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Wspieramy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Stowarzyszenie w tym roku organizuje Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który rozpoczyna się 19 marca. Poparcia dla tej inicjatywy udzielił bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski oraz inni biskupi. Teksty modlitw oraz informacje dotyczące początków ludzkiego życia znajdują się w niewielkiej książeczce. Egzemplarze tej publikacji są darmowe i do wzięcia przy wyjściu z kościoła, do czego serdecznie zachęcamy. W środę  25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  2. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  3. Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma,  oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i  pięknych zdjęć  „Dobrodzieje naszego Seminarium – pamiętamy w modlitwie”. Tak brzmi tytuł  obecnego numeru, który jest wyrazem wdzięczności wobec szerokiego grona dobroczyńców. Obok głównego tematu zawiera m. in. artykuły o Prymasie Stefanie Wyszyńskim w związku ze zbliżająca się beatyfikacją.  Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się za dobrowolną ofiarą w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.