Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Dziś Święto Patronalne Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.
- W środę 14 IV obchodzimy Święto Chrztu Polski
- Przy wyjściu z kościoła w koszyczku znajdują się karteczki z myślami z Dzienniczka św. Faustyny. Zachęcamy do wzięcia. Niech ta myśl towarzyszy szczególnie w tym dzisiejszym wyjątkowym dniu.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
„Nie bójcie się! Szukacie Jezusa z Nazaretu, ukrzyżowanego; powstał, nie ma Go tu” (Mk 16,6)
Tajemnica Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – ze szczególną mocą w obecnym czasie niepewności i lęków – jest dla nas źródłem nadziei, że Życie pokona śmierć, a smutek zamieni się w radość.
Zmartwychwstały Pan z miłością dotyka naszych serc spragnionych wytchnienia i pokoju. Najpełniej doświadczamy tej miłości – potężnej i czułej – w każdej Eucharystii, gdy Jezus daje się nam poznać, jak uczniom z Emaus.
Życzymy, aby spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem napełniało serca wszystkich tak bardzo potrzebnym nam Bożym optymizmem. Niech stanie się ono źródłem odwagi w podejmowaniu na nowo naszych codziennych wyzwań. Niech budzi i podtrzymuje w nas gorące pragnienie chwały Nieba.
Błogosławionych Świąt Wielkiejnocy!
Rektor, wychowawcy i alumni
- Za tydzień na zakończenie Oktawy Wielka – Niedziela Miłosierdzia Bożego.
- Z uwagi na to, że dni w Oktawie Wielkanocy mają rangę uroczystości
w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. - W ramach jałmużny wielkopostnej na Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zebraliśmy 1700,50 zł. Bóg zapłać za ofiary.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Dziękujemy chórowi seminaryjnemu za śpiew w czasie dzisiejszej Eucharystii.
- Rozpoczynamy Wielki Tydzień – w Wielki Czwartek pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława będzie odprawiona w Archikatedrze Msza Krzyżma.
- Zachęcamy do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego, na ile to będzie możliwe w kościołach parafialnych lub przez transmisje telewizyjne i internetowe. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
- Zachęcamy jeszcze do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- W związku z zarządzeniem władz państwowych uprzejmie informujemy, że od soboty 27 marca w czasie Mszy świętej w naszym kościele może przebywać równocześnie maksymalnie 15 osób. Prosimy o przestrzeganie podczas nabożeństwa powszechnie obowiązujących zasad higieny sanitarnej – zakładania maseczek i dezynfekowania rąk. Życzymy dobrego zdrowia i obfitej łaski Bożej na ten trudny czas.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca oraz pierwszy piątek i sobota.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- W czwartek 25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
- Za tydzień w liturgii będziemy celebrować Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. chór seminaryjny wykona Pasję.
- Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni.
- Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma, oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i pięknych zdjęć „Dobrodzieje naszego Seminarium – pamiętamy w modlitwie”. Tak brzmi tytuł obecnego numeru, który jest wyrazem wdzięczności wobec szerokiego grona dobroczyńców. Obok głównego tematu zawiera m. in. artykuły o Prymasie Stefanie Wyszyńskim w związku ze zbliżająca się beatyfikacją. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się za dobrowolną ofiarą w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W ramach jałmużny wielkopostnej zbieramy w naszym kościele ofiary, które można złożyć do skrzynki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Wspieramy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Stowarzyszenie w tym roku organizuje Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który rozpoczyna się 19 marca. Poparcia dla tej inicjatywy udzielił bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski oraz inni biskupi. Teksty modlitw oraz informacje dotyczące początków ludzkiego życia znajdują się w niewielkiej książeczce. Egzemplarze tej publikacji są darmowe i do wzięcia przy wyjściu z kościoła, do czego serdecznie zachęcamy. W środę 25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
- W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
- Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma, oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i pięknych zdjęć „Dobrodzieje naszego Seminarium – pamiętamy w modlitwie”. Tak brzmi tytuł obecnego numeru, który jest wyrazem wdzięczności wobec szerokiego grona dobroczyńców. Obok głównego tematu zawiera m. in. artykuły o Prymasie Stefanie Wyszyńskim w związku ze zbliżająca się beatyfikacją. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się za dobrowolną ofiarą w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.