Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Trwa sesja egzaminacyjna – prosimy o modlitwę za alumnów zdających egzaminy.
- W środę 23 czerwca w Dzień Ojca pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach żyjących i zmarłych.
- W czwartek 24 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
- Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W związku z zarządzeniem władz państwowych uprzejmie informujemy, że od niedzieli 13 czerwca w czasie Mszy świętej w naszym kościele może być zajęta połowa miejsc, a od 26 czerwca 75% miejsc. Do tego limitu nie wlicza się osób zaszczepionych. Zapraszamy zatem do liczniejszego udziału w niedzielnych Mszach świętych w naszym kościele. Prosimy o przestrzeganie powszechnie obowiązujących zasad higieny sanitarnej – zakładania maseczek i dezynfekowania rąk.
- Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.
- W czwartek 17 VI rozpoczyna się letnia sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów zdających egzaminy.
- Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
Święto Dziękczynienia
- W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
- W środę, 9 czerwca, w archikatedrze – uroczystość: Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego. O godz. 19.00. ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą za zmarłego arcybiskupa Bolesława Pylaka (dziś mija druga rocznica jego śmierci).
- Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 9 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
- W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy świętej o godz. 10.00, którą będzie celebrował w Archikatedrze Ksiądz Arcybiskup Stanisław wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa będzie wiodła z Placu Katedralnego ul. Królewską, Prymasa S. Wyszyńskiego, Bernardyńską, Plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Ołtarze będą usytuowane: przy seminarium, przy kościele św. Pawła, przy kościele Świętego Ducha oraz przy kościele św. Piotra.
- W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy w czerwcu o modlitwie Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.
- W sobotę 29 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w Archikatedrze lubelskiej 9 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Arcybiskupa Stanisław Budzika. Od wczoraj trwają na rekolekcjach przed święceniami pod przewodnictwem o. Grzegorza Ogorzałka. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
- Jutro święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
- W środę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach, żyjących i zmarłych.
- W piątek 28 maja przypada 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.