Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. W tym tygodniu  przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i za powołanych oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota.
  2. W najbliższą sobotę nasza wspólnota seminaryjna będzie przeżywać adwentowy dzień skupienia.  
  3. W niedzielę 5 grudnia podczas Mszy św. sprawowanej przez bp. Józefa Wróbla  pięciu alumnów IV roku otrzyma posługę akolitatu. Prosimy o modlitwę.
  4. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2022 rok. Obok pięknych zdjęć  naszego Seminarium w różnych porach roku, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty.  Serdecznie zachęcamy.
  5. Zachęcamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabycie świecy Caritas na stół wigilijny.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Wczoraj siedmiu alumnów III roku przyjęło strój duchowny.
  2. Dziś  po raz pierwszy w uroczystość Chrystusa Króla obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem: ”Wstań, ustanawiam cię świadkiem, tego co zobaczyłeś”.
  3. Dzisiaj także przypada Światowy Dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych.
  4. W sobotę kończy się rok liturgiczny. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent.
  5. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2022 rok. Obok pięknych zdjęć  naszego Seminarium w różnych porach roku, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

  1. Mottem tegorocznego V Światowego Dnia Ubogich są słowa „Ubogich zawsze macie u siebie”.
  2. Powracamy do modlitwy suplikacjami na zakończenie Mszy świętych. Pragniemy modlić się o ustanie pandemii, w intencji chorych i zmarłych oraz o pokojowe rozwiązanie konfliktu na polsko-białoruskiej granicy.
  3. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić  po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła. Można też zgłaszać za pomocą poczty elektronicznej na adres: rektorat.seminarium@diecezja.lublin.pl. W tym ostatnim przypadku zwyczajowe ofiary można przelać z dopiskiem „Wypominki” na konto bankowe: 88 1500 1520 1215 2000 9394 0000. Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W sobotę 20 listopada 9 alumnów III roku przyjmie strój duchowny. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. W czwartek obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
  2. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić  po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła. Można też zgłaszać za pomocą poczty elektronicznej na adres: rektorat.seminarium@diecezja.lublin.pl W tym ostatnim przypadku zwyczajowe ofiary można przelać z dopiskiem „Wypominki” na konto bankowe: 88 1500 1520 1215 2000 9394 0000. Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W trakcie Tygodnia Misyjnego zebraliśmy na potrzeby seminarium w kraju misyjnym 560,20 zł. Bóg zapłać.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych, a we wtorek wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Także w tym roku ze względu na pandemię przez cały listopad  można zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych  – każdego dnia za jedną osobę zmarłą. Tego odpustu udziela się wiernemu, który nawiedzi  cmentarz i  pomodli się za zmarłych.  Pozostałe warunki to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw w intencjach Ojca Świętego i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Korzystajmy z tego daru i wspierajmy naszych zmarłych.
  2. Do 2 listopada alumni naszego Seminarium zapisują  na cmentarzach  imiona zmarłych,  których będziemy polecać w naszej wspólnocie seminaryjnej w listopadzie podczas modlitw wypominkowych i Mszy św. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych. Można to także uczynić dziś i w najbliższe niedziele po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.  Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Zakończył się Tydzień Misyjny, w trakcie którego wspieraliśmy finansowo
    seminarzystów w krajach misyjnych. Kto by jeszcze dzisiaj zechciał
    powiększyć ten fundusz wsparcia, to uprzejmie prosimy, aby złożyć ofiarę
    do skrzynki znajdującej się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom
    serdecznie dziękujemy.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych, oraz I piątek i I sobota miesiąca.