Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

Na Nowy Rok 2022 pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Niech opieka Świętej Bożej Rodzicielki dodaje nam sił do przeżywania każdego dnia w bliskości i wierności Chrystusowi Panu. Niech w tym pełnym niepewności czasie,   otwarcie na dary Ducha Świętego umacnia w nas zaufanie i pomaga zawierzyć woli dobrego Boga. Niech łaskawy Bóg obdarza wszystkich zdrowiem duszy i ciała, strzeże i prowadzi.

Błogosławionego Nowego Roku 2022

  1. W czwartek 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. O godz. 10.00 Eucharystii w archikatedrze będzie przewodniczył  abp Stanisław Budzik. Po liturgii orszak przejdzie ulicami Starego Miasta na Plac Zamkowy.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych oraz pierwszy piątek miesiąca.
  3. W sobotę nasza wspólnota seminaryjna będzie przeżywać dzień skupienia. Prosimy o modlitwę.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. W dniach 27 – 29 grudnia odbędą  się w naszym Seminarium dni skupienia dla młodych mężczyzn rozeznających powołanie. Prosimy o modlitwę.
  2. W sobotę w Nowy Rok będziemy obchodzić  uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  3. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku, 31 grudnia 2021 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych
    w niedziele w naszym kościele.
  1. W dniach 27 – 29 grudnia odbędą  się w naszym Seminarium dni skupienia dla młodych mężczyzn rozeznających powołanie. Prosimy o modlitwę.
  2. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Jutro przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, dzień modlitwy za ofiary stanu wojennego.
  2. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2022 rok. Obok pięknych zdjęć  naszego Seminarium w różnych porach roku, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty.  Serdecznie zachęcamy.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. W środę 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest o święto patronalne naszych Sióstr Służek.
  2. Na zakończenie roku św. Józefa karmelitański kościół rektoralny w Lublinie przy ul. Świętoduskiej  zostanie ogłoszony diecezjalnym sanktuarium św. Józefa. Aktu ustanowienia dokona Arcybiskup Stanisław Budzik w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
  3. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2022 rok. Obok pięknych zdjęć  naszego Seminarium w różnych porach roku, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty.  Serdecznie zachęcamy.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.