Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
„Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami
- Zachęcamy gorąco do jałmużny wielkopostnej. Wspieramy dzieło Caritas „Solidarni z Ukrainą” – pomoc dla potrzebujących w Ukrainie i dla uchodźców. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- W sobotę 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Zachęcamy gorąco do jałmużny wielkopostnej. Wspieramy dzieło Caritas „Solidarni z Ukrainą” – pomoc dla przebywających w Ukrainie i dla uchodźców. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W tym tygodniu 2 marca Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcamy do rozważania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
- W środę nasza wspólnota seminaryjna rozpocznie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Paweł Synoś. Prosimy o modlitwę.
- Za tydzień Mszy św. niedzielnej, w czasie której alumni III roku przyjmą posługę lektoratu, przewodniczyć będzie bp Mieczysław Cisło.
- Od dzisiaj przez okres Wielkiego Postu w ramach jałmużny będzie można włączyć się w dzieło Caritas Archidiecezji lubelskiej i składać ofiary na pomoc dla Ukrainy do skrzynki przy bocznym ołtarzu.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych oraz pierwszy piątek i sobota.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
Apel Metropolity Lubelskiego
o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie
Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!
Odpowiadając na zachętę Ojca świętego i apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Zachęcam, aby najbliższy tydzień stał się szczególnym czasem solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami.
Wspominajmy ich w Modlitwie powszechnej. Niech miejscowe grupy
i wspólnoty podejmą modlitwę w parafiach. Proszę również, aby przez najbliższy tydzień na zakończenie każdej Mszy Świętej odśpiewane były suplikacje o odsunięcie widma wojny, która zawsze niesie śmierć i zniszczenie.
W tym trudnym dziejowym momencie okażmy solidarność i jedność. Zewnętrznym wyrazem naszego zaangażowania będzie podświetlenie przez cały tydzień Wieży Trynitarskiej w Lublinie barwami Ukrainy.
Na czas podjętej modlitwy z serca błogosławię
Wasz biskup Stanisław
- We wtorek 22 lutego przypada święto Katedry św. Piotra.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Jutro w liturgii przypada święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.