Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- W piątek 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 11.00 w archikatedrze uroczystą Mszę świętą w intencji chorych będzie celebrował arcybiskup Stanisław Budzik.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Trwa zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
- W środę 2 II święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej.
- W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – módlmy się o nowe powołania i w intencji powołanych, a także pierwszy piątek i sobota miesiąca.
- W niedzielę 17 października 2021 r. w Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęła się faza diecezjalna ogłoszonego przez papieża Franciszka Synodu Biskupów Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja. W związku z tym każdy, kto ma pragnienie włączenia się w synod papieski, a mieszka na terenie naszej archidiecezji, może udzielić odpowiedzi na pytania synodalne. Na podstawie tych głosów zostanie opracowana synteza diecezjalna. Więcej informacji i pytania do ankiety na stronie internetowej naszej archidiecezji.
- Przygotowaliśmy niewielką broszurę pt. Komunia św. na rękę. Jest tam informacja o tym, jak należy przyjmować Komunię na rękę oraz trochę innych treści dotyczących wybranych przepisów, jak i praktyki Kościoła na ten temat. Broszury te są wyłożone na stoliku pod chórem. Wszystkich serdecznie zachęcamy do ich wzięcia i zapoznania się z tym tematem, niezależnie od tego, kto, w jakiej formie, przyjmuje Komunię św.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W tym tygodniu rozpoczyna się zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
- We wtorek będziemy obchodzić święto nawrócenia św. Pawła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
- Dziękujemy chórowi za śpiew podczas dzisiejszej liturgii.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Jutro będziemy obchodzić Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce
- We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodnią myślą Tygodnia będą słowa z Ewangelii wg św. Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się Archikatedrze Lubelskiej we wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy.
- W piątek 21 I będziemy obchodzić Dzień Babci, a w sobotę 22 I Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach – żyjących i zmarłych.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.