Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. W piątek 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. O godz. 11.00 w archikatedrze uroczystą Mszę świętą w intencji chorych będzie celebrował  arcybiskup Stanisław Budzik.
  2. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Trwa zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
  2. W środę  2 II święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej.
  3.  W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – módlmy się o nowe powołania i w intencji powołanych,  a także pierwszy piątek i sobota  miesiąca. 
  4. W niedzielę 17 października 2021 r.  w Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęła się faza diecezjalna ogłoszonego przez papieża Franciszka Synodu Biskupów Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja. W związku z tym każdy, kto ma pragnienie włączenia się w synod papieski, a mieszka na terenie naszej archidiecezji, może udzielić odpowiedzi na pytania synodalne. Na podstawie tych głosów zostanie opracowana synteza diecezjalna. Więcej informacji i pytania do ankiety na stronie internetowej naszej archidiecezji.
  5. Przygotowaliśmy niewielką broszurę pt. Komunia św. na rękę. Jest tam informacja o tym, jak należy przyjmować Komunię na rękę oraz trochę innych treści dotyczących wybranych przepisów, jak i praktyki Kościoła na ten temat. Broszury te są wyłożone na stoliku pod chórem. Wszystkich serdecznie zachęcamy do ich wzięcia i zapoznania się z tym tematem, niezależnie od tego, kto, w jakiej formie, przyjmuje Komunię św.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

 

  1. W tym tygodniu rozpoczyna się zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
  2. We wtorek będziemy obchodzić święto nawrócenia św. Pawła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
  3. Dziękujemy  chórowi za  śpiew podczas dzisiejszej liturgii.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Jutro będziemy obchodzić Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce
  2. We wtorek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodnią myślą Tygodnia będą słowa z Ewangelii wg św. Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się Archikatedrze Lubelskiej we wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy.
  3. W  piątek 21 I będziemy obchodzić  Dzień Babci, a w sobotę 22 I  Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach – żyjących i zmarłych.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.
  2. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.