Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- W sobotę 13 marca przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Dziękujemy serdecznie Księdzu Biskupowi Józefowi za przewodniczenie Mszy świętej i udzielenie posługi lektoratu.
- Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Stowarzyszenie powstało w 1999 roku w Krakowie. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Misja i cele Stowarzyszenia dokonują się m. in. przez edukację w zakresie postaw pro-life, pomoc samotnym matkom i ojcom oraz rodzinom wychowującym niepełnosprawne dzieci, towarzyszenie osobom starszym, często schorowanym, cierpiącym, samotnym. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek i sobota.
- W przyszłą niedzielę 7 III w naszym kościele będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, która będzie transmitowana przez TVP 3. Ze względu na obostrzenia w tej Mszy św. będą mogli uczestniczyć tylko klerycy. Zachęcamy do łączenia się z naszą wspólnotą przez transmisję telewizyjną. Msza św. o 11.30 będzie odprawiona bez zmian, jak w każda niedzielę.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W środę nasza wspólnota seminaryjna rozpocznie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Grzegorz Strzelczyk. Prosimy o modlitwę.
- Za tydzień Mszy św. niedzielnej, w czasie której alumni III roku przyjmą posługę lektoratu, przewodniczyć będzie bp Józef Wróbel.
- Jutro będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra.
- Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Stowarzyszenie powstało w 1999 roku w Krakowie. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Misja i cele Stowarzyszenia dokonują się m. in. przez:
-edukację w zakresie postaw pro-life
-pomoc samotnym matkom i ojcom oraz rodzinom wychowującym niepełnosprawne dzieci
-towarzyszenie osobom starszym, często schorowanym, cierpiącym, samotnym.
Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W tym tygodniu 17 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcamy do rozważania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
- Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Stowarzyszenie powstało w 1999 roku w Krakowie. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Misja i cele Stowarzyszenia dokonują się m. in. przez:
-edukację w zakresie postaw pro-life
-pomoc samotnym matkom i ojcom oraz rodzinom wychowującym niepełnosprawne dzieci
-towarzyszenie osobom starszym, często schorowanym, cierpiącym, samotnym.
Od najbliższej niedzieli, na ten cel, będzie można składać ofiary do skrzynki przy bocznym ołtarzu.
- Trwa zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
- We wtorek 2 II święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej.
- W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – módlmy się o nowe powołania i w intencji powołanych, a także pierwszy piątek i sobota miesiąca.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.