Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
  2. W sobotę 13 marca przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dziękujemy serdecznie Księdzu Biskupowi Józefowi za przewodniczenie Mszy świętej i udzielenie posługi lektoratu.
  2. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Stowarzyszenie powstało w 1999 roku w Krakowie. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Misja i cele Stowarzyszenia dokonują się m. in. przez edukację w zakresie postaw pro-life, pomoc samotnym matkom i ojcom oraz rodzinom wychowującym niepełnosprawne dzieci, towarzyszenie osobom starszym, często schorowanym, cierpiącym, samotnym.  Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek i sobota.
  4. W przyszłą niedzielę 7 III w naszym kościele będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, która będzie transmitowana przez TVP 3. Ze względu na obostrzenia w tej Mszy św. będą mogli uczestniczyć tylko klerycy. Zachęcamy do łączenia się z naszą wspólnotą przez transmisję telewizyjną. Msza św. o 11.30 będzie odprawiona bez zmian, jak w każda niedzielę.
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. W środę nasza wspólnota seminaryjna rozpocznie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Grzegorz Strzelczyk. Prosimy o modlitwę.
  2. Za tydzień Mszy św. niedzielnej, w czasie której alumni III roku przyjmą posługę lektoratu, przewodniczyć będzie bp Józef Wróbel.
  3. Jutro będziemy obchodzić święto Katedry św. Piotra.
  4. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Stowarzyszenie powstało w 1999 roku w Krakowie. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Misja i cele Stowarzyszenia dokonują się m. in. przez:

-edukację w zakresie postaw pro-life

-pomoc samotnym matkom i ojcom oraz rodzinom wychowującym niepełnosprawne dzieci

-towarzyszenie osobom starszym, często schorowanym, cierpiącym, samotnym.  

Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.

  • Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. W tym tygodniu 17 lutego  Środą Popielcową rozpoczynamy  Wielki Post. Zachęcamy do rozważania  Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  2. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Stowarzyszenie powstało w 1999 roku w Krakowie. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Misja i cele Stowarzyszenia dokonują się m. in. przez:

-edukację w zakresie postaw pro-life

-pomoc samotnym matkom i ojcom oraz rodzinom wychowującym niepełnosprawne dzieci

-towarzyszenie osobom starszym, często schorowanym, cierpiącym, samotnym.

Od najbliższej niedzieli, na ten cel, będzie można składać ofiary do skrzynki przy bocznym ołtarzu.

  1. Trwa zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
  2. We wtorek  2 II święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej.
  3.  W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – módlmy się o nowe powołania i w intencji powołanych,  a także pierwszy piątek i sobota  miesiąca. 
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.