Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
„Potrzebujemy Ciebie, zmartwychwstały Panie,
także i my, ludzie trzeciego tysiąclecia!
Zostań z nami teraz i po wszystkie czasy.
Spraw, by materialny postęp ludów
nigdy nie usunął w cień wartości duchowych,
które są duszą ich cywilizacji.
Prosimy Cię, wspieraj nas w drodze.
W Ciebie wierzymy, w Tobie pokładamy nadzieję,
bo Ty jeden masz słowa życia wiecznego”.
/Św. Jan Paweł II, „Urbi et Orbi”, Wielkanoc 27 III 2005 r./
Spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem rodzi w sercu pragnienie, którego doświadczyli uczniowie zmierzający do Emaus. Wyrazili je słowami: „Zostań z nami Panie!”.
Dziś my świętując spotkanie z Chrystusem, chcemy razem z nimi, razem ze św. Janem Pawłem, gdy przeżywał wieczór swego życia wołać: „Zostań z nami Panie!”.
Niech czas świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie dla nas doświadczeniem żywej obecności Jezusa we wspólnocie Kościoła, w świętych sakramentach, zwłaszcza w Eucharystii.
Niech to spotkanie z Jezusem będzie dla nas prawdziwym światłem w naszej codzienności, w której często doświadczamy ciemności wieczoru. Niech nasze serca napełnia pokój i nadzieja, które daje obietnica Zmartwychwstałego Pana wypełniająca się Kościele, w którym jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.
Błogosławionych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
Rektor, wychowawcy i alumni
Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie
- Za tydzień na zakończenie Oktawy Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego.
- Z uwagi na to, że dni w Oktawie Wielkanocy mają rangę uroczystości
w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. - W ramach jałmużny wielkopostnej na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zebraliśmy 3081,52 PLN zł. Bóg zapłać.
- W dniach 10-11 kwietnia odbędą się w naszym Seminarium dni skupienia dla młodych mężczyzn rozeznających powołanie. Prosimy o modlitwę.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Dziękujemy chórowi seminaryjnemu i chórowi św. Jana Pawła II za śpiew w czasie dzisiejszej Eucharystii.
- Dziś przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. O godz. 14.00 rozpoczyna się przy kościele Świętej Rodziny na Czubach Papieski Marsz Wdzięczności. Marsz uda się do kościoła akademickiego KUL, w którym o 15.30 sprawowana będzie Msza św.
- Rozpoczynamy Wielki Tydzień – w Wielki Czwartek pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława o godz. 10.00 będzie odprawiona w Archikatedrze Msza Krzyżma.
- Zachęcamy do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego w kościołach parafialnych. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
- Zachęcamy jeszcze do jałmużny wielkopostnej. Zbieramy ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ofiary możemy złożyć do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
- Za tydzień w liturgii będziemy celebrować Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. chór seminaryjny wykona Pasję. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
- W ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Jutro będziemy liturgicznie obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
- W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
- W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
- Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Dziś gościmy w naszym kościele uczestników lubelskiej pielgrzymki wielkopostnej wg tradycji rzymskiej do kościołów stacyjnych. Pielgrzymi przez Wielki Post udają się do 40 lubelskich kościołów i uczestniczą w Mszy św. codziennie w innym kościele. W ich imieniu zapraszamy do włączenia się w to pielgrzymowanie.
- Jutro 13 marca przypada 10. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Powierzajmy jego osobę i posługę w modlitwie.
- W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.