Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

Potrzebujemy Ciebie, zmartwychwstały Panie,
także i my, ludzie trzeciego tysiąclecia!
Zostań z nami teraz i po wszystkie czasy.
Spraw, by materialny postęp ludów
nigdy nie usunął w cień wartości duchowych,
które są duszą ich cywilizacji.
Prosimy Cię, wspieraj nas w drodze.
W Ciebie wierzymy, w Tobie pokładamy nadzieję,
bo Ty jeden masz słowa życia wiecznego”.

/Św. Jan Paweł II,  „Urbi et Orbi”, Wielkanoc 27 III 2005 r./

                 Spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem rodzi w sercu pragnienie, którego doświadczyli uczniowie zmierzający do Emaus. Wyrazili je słowami: „Zostań z nami Panie!”.

            Dziś my świętując spotkanie z Chrystusem, chcemy razem z nimi, razem ze św. Janem Pawłem, gdy przeżywał wieczór swego życia wołać: „Zostań z nami Panie!”.

            Niech czas świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie dla nas doświadczeniem żywej obecności Jezusa we wspólnocie Kościoła, w świętych sakramentach, zwłaszcza w Eucharystii.

Niech to spotkanie z Jezusem będzie dla nas prawdziwym światłem w naszej codzienności, w której często doświadczamy ciemności wieczoru. Niech nasze serca napełnia pokój i nadzieja, które daje obietnica Zmartwychwstałego Pana wypełniająca się Kościele, w którym jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata.

Błogosławionych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Rektor, wychowawcy i alumni

Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie

  1. Za tydzień na zakończenie Oktawy Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  2. Z uwagi na to, że dni w Oktawie Wielkanocy mają rangę uroczystości
    w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W ramach jałmużny wielkopostnej na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” zebraliśmy 3081,52 PLN zł.  Bóg zapłać.
  4. W dniach 10-11 kwietnia odbędą  się w naszym Seminarium dni skupienia dla młodych mężczyzn rozeznających powołanie. Prosimy o modlitwę.
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dziękujemy chórowi seminaryjnemu i chórowi św. Jana Pawła II za śpiew w czasie dzisiejszej Eucharystii.
  2. Dziś przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II.  O godz. 14.00 rozpoczyna się przy kościele Świętej Rodziny na Czubach Papieski Marsz Wdzięczności. Marsz uda się do kościoła akademickiego KUL, w którym o 15.30 sprawowana będzie Msza św.
  3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – w Wielki Czwartek pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława o godz. 10.00 będzie odprawiona w Archikatedrze Msza Krzyżma.
  4. Zachęcamy do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego w kościołach parafialnych. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
  5. Zachęcamy jeszcze do jałmużny wielkopostnej. Zbieramy  ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ofiary możemy złożyć do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
  2. Za tydzień w liturgii będziemy celebrować  Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. chór seminaryjny wykona Pasję. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
  3. W ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy  ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Jutro będziemy liturgicznie obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
  2. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy  ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
  4. Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni.
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dziś gościmy w naszym kościele uczestników  lubelskiej pielgrzymki wielkopostnej wg tradycji rzymskiej do kościołów stacyjnych. Pielgrzymi przez Wielki Post udają się do 40 lubelskich kościołów i uczestniczą w  Mszy św. codziennie w innym kościele. W ich imieniu zapraszamy do włączenia się w to pielgrzymowanie.
  2. Jutro 13 marca przypada 10. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Powierzajmy jego osobę i posługę w modlitwie.
  3. W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy  ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.