Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. We wtorek 16 maja przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  2. W czwartek 18 maja 2023 r. zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym podczas rozważań Drogi Światła – Via Lucis. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.30 w Sanktuarium Świętej Rodziny, a zakończy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.
  3. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  4. W sobotę 20 maja diakoni rozpoczną rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Prosimy o modlitwę.
  5. Za tydzień w niedzielę 21 maja swoje doroczne spotkanie w seminarium  z naszą wspólnotą będą przeżywać członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Wczoraj przeżywaliśmy radość z przyjęcia święceń diakonatu przez
    3 alumnów. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
  2. W poniedziałek 8 maja w liturgii obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika,  głównego patrona Polski, patrona naszej archidiecezji – dzień  imienin Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. W sobotę 6 maja o godz. 10.30 w Palikijach w parafii pw. NMP Matki Kościoła 3 alumnów przyjmie święcenia diakonatu. Od soboty wieczorem przeżywają rekolekcje przed święceniami.  Otaczajmy ich modlitwą.
  3. W środę 3 maja będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski i 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
  4. Zachęcamy w maju do modlitwy Litanią loretańską do Matki Bożej.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych oraz  pierwszy piątek i pierwsza sobota.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i jednocześnie rozpoczyna się  XV Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca, i Syna, i Ducha Świętego”
  2. W poniedziałek będziemy liturgicznie obchodzić uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski, przeniesioną ze względu na niedzielę wielkanocną.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas. Caritas Archidiecezji Lubelskiej, w ramach obchodów Dnia Dobra zaprasza w sobotę, 22 kwietnia 2023 r., na Piknik Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 13.30 na Placu Litewskim w Lublinie. Dzień Dobra to święto pomagania, święto wolontariuszy i wszystkich osób zaangażowanych w działania Caritas w całej Polsce na rzecz osób potrzebujących. Lokalna edycja ogólnopolskiego święta, obchodzonego po raz drugi, jest okazją do zaprezentowania wielości sposobów i przestrzeni pomocy świadczonej przez największą polską organizację dobroczynną, a także do wspólnej celebracji przesłania, że #DobraJestWięcej! W Lublinie tegoroczne wydarzenie będzie zwieńczeniem Tygodnia Miłosierdzia (16-23 kwietnia br.), rozpoczynającego się Niedzielą Miłosierdzia.

Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.