Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- W środę rozpocznie się sesja egzaminacyjna – prosimy o modlitwę za alumnów zdających egzaminy.
- W piątek 23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach żyjących i zmarłych.
- W sobotę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
- Ksiądz Arcybiskup zaprasza wszystkie małżeństwa i rodziny na I
Archidiecezjalny Dzień Rodzin pod hasłem „Radosne RAZEM”. Będzie on miał
miejsce w Wąwolnicy, w niedzielę 25 czerwca br. Rozpocznie się o godz.
12.00 Eucharystią z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. W programie
między innymi świadectwa małżonków, koncert zespołu Guadalupe, wspólny
posiłek i wiele atrakcji dla dzieci. Więcej informacji na
stronie www.swietorodzin.pl. - Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W piątek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
- Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. O godz. 10.00 na Placu Katedralnym zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Stanisława Budzika. Po Eucharystii ok. godz. 11.15 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie wiodła ulicami: z Placu Katedralnego ul. Królewską, Prymasa Wyszyńskiego, Bernardyńską na Plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Ołtarze będą usytuowane: przy seminarium, przy kościele św. Pawła, przy kościele Świętego Ducha oraz przy kościele św. Piotra.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 4 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
- Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.
- Dzisiaj odbędzie się w Lublinie Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany w tym roku pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.30 na placu przed Kościołem Akademickim KUL – koncertem pt.: „Scena pełna życia”. Następnie uczestnicy wyruszą do Archikatedry Lubelskiej, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. w intencji rodzin pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Baba.
- Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, a w środę 31 maja święto Nawiedzenia NMP.
- W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
- W czerwcu módlmy się Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W sobotę 27 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w Archikatedrze lubelskiej 4 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Arcybiskupa Stanisław Budzika. Od wczoraj trwają na rekolekcjach pod przewodnictwem o. Wojciecha Rebety. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
- W piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, żyjących i zmarłych.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.