Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych oraz pierwszy piątek i sobota.
- Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz dziewiąty wyjdzie z Lublina 17 marca. Msza św. rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w archikatedrze lubelskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Stanisława Budzika. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- W tym tygodniu 22 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Zachęcamy do rozważania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
- We środę nasza wspólnota seminaryjna rozpocznie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Eugeniusz Zarzeczny, marianin. Prosimy o modlitwę.
- Za tydzień Mszy św. niedzielnej, w czasie której alumni III roku przyjmą posługę lektoratu, przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik.
- W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, będziemy zbierać w naszym kościele ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik podjął decyzję o zorganizowaniu w Archidiecezji Lubelskiej zbiórki na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Ofiary na ten cel można złożyć do puszki stojącej przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać za ofiary.
- We wtorek w liturgii przypada święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Tydzień temu przypadał 70. Światowy Dzień Trędowatych. Zachęcamy jeszcze do wsparcia materialnego osób trędowatych potrzeb. Puszka znajduje się przy bocznym ołtarzu św. Barbary.
- W sobotę 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W piątek 10 lutego o godz. 11.00 w archikatedrze uroczystą Mszę świętą w intencji chorych będzie celebrował bp Józef Wróbel.
- Trwa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów i profesorów.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.