Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy  ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać.
  2. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, zbieramy  ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych oraz pierwszy piątek i sobota.
  3. Ekstremalna Droga Krzyżowa po raz dziewiąty wyjdzie z Lublina 17 marca. Msza św. rozpoczynająca EDK będzie sprawowana w archikatedrze lubelskiej o godz. 19.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Stanisława Budzika. Zapisy trwają na stronie internetowej edk.lublin.pl.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. W tym tygodniu 22 lutego  Środą Popielcową rozpoczynamy  Wielki Post. Zachęcamy do rozważania  Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  2. We środę nasza wspólnota seminaryjna rozpocznie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Eugeniusz Zarzeczny, marianin. Prosimy o modlitwę.
  3. Za tydzień Mszy św. niedzielnej, w czasie której alumni III roku przyjmą posługę lektoratu, przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik.
  4. W tym roku, w ramach jałmużny wielkopostnej, będziemy zbierać w naszym kościele ofiary na Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego działalność jest bardzo szeroka. Obejmuje niesienie pomocy między innymi: chrześcijanom w Ziemi Świętej, zakonom kontemplacyjnym, osobom cierpiącym w różnych częściach świata (np. w Syrii, na Ukrainie, w Afryce). Zachęcamy serdecznie do składania ofiar do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary.
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik podjął decyzję o zorganizowaniu w Archidiecezji Lubelskiej zbiórki na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Ofiary na ten cel można złożyć do puszki stojącej przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bóg zapłać za ofiary.
  2. We wtorek w liturgii przypada święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Tydzień temu przypadał 70. Światowy Dzień Trędowatych. Zachęcamy jeszcze  do wsparcia materialnego osób trędowatych potrzeb. Puszka znajduje się  przy bocznym ołtarzu św. Barbary.
  2. W sobotę 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W piątek 10 lutego o godz. 11.00 w archikatedrze uroczystą Mszę świętą w intencji chorych będzie celebrował  bp Józef Wróbel.
  3. Trwa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów i profesorów.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.