Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Dzisiejszej niedzieli przypada 70. Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy o tych chorych w naszej modlitwie. Zachęcamy również do wsparcia materialnego ich potrzeb. Puszka znajduje się w naszym kościele przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Ofiary możemy składać do następnej niedzieli włącznie.
- We wtorek rozpocznie się zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
- W czwartek 2 II obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej. Będzie to także pierwszy czwartek miesiąca – módlmy się o nowe powołania i w intencji powołanych, W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca.
- Centralne nabożeństwo ogólnopolskich obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie miało miejsce dzisiaj o godz. 15.00 w Archikatedrze Lubelskiej
- W środę będziemy obchodzić święto nawrócenia św. Pawła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
- Za tydzień podczas Mszy św. będzie śpiewał nasz chór. Po Eucharystii odbędzie się krótki koncert kolęd
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- We wtorek będziemy obchodzić Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce
- W środę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodnią myślą Tygodnia będą słowa: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”.
- W sobotę 21 I będziemy obchodzić Dzień Babci, a w niedzielę 22 I Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach – żyjących i zmarłych.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
- Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
„Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”. (Lb 6, 25-26)
Te słowa błogosławieństwa stają się dla nas pięknymi życzeniami na rozpoczynający się Nowy Rok 2023. Dla świata rozdartego przez wojny między ludźmi i między narodami, dla ludzkiego serca targanego niepokojem, wołamy o pokój. Tego pokoju, który jedynie Bóg może dać i daje, życzymy naszym Przyjaciołom i Dobrodziejom. Niech każdy dzień Nowego Roku będzie odkrywaniem Bożego oblicza, które rozpromienia się nad nami miłosierną Miłością. Niech Boża Rodzicielka pomaga nam przyjmować dar Bożej łaski w Kościele i stawać się świadkami Bożej miłości i pokoju. Niech dobry Bóg umacnia oraz obdarza zdrowiem duszy i ciała.
Błogosławionego Nowego Roku 2023
- W adwentowej zbiórce ofiar, którą przeprowadziliśmy w naszym seminarium na rzecz niesienia pomocy mieszkańcom Ukrainy, uzyskaliśmy łącznie 4160,00 zł. Pieniądze zostały przekazane ks. Wojciechowi Stasiewiczowi, dyrektorowi Caritas-Spes w Charkowie w celu zakupienia piecyków, popularnie zwanych „kozami”. Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy.
- W piątek 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym dniu nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 10.00 będzie sprawowana Msza święta w archikatedrze. Po liturgii orszak przejdzie na Plac Zamkowy.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych oraz pierwszy piątek i sobota miesiąca.
- Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.