Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. Dzisiejszej niedzieli przypada 70. Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy o tych chorych w naszej modlitwie. Zachęcamy również do wsparcia materialnego ich potrzeb. Puszka znajduje się w naszym kościele przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Ofiary możemy składać do następnej niedzieli włącznie.
  2. We wtorek rozpocznie się zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
  3. W czwartek 2 II  obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej.  Będzie to także pierwszy czwartek miesiąca – módlmy się o nowe powołania i w intencji powołanych,   W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i sobota  miesiąca. 
  1. Centralne nabożeństwo ogólnopolskich obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie miało miejsce dzisiaj o godz. 15.00 w Archikatedrze Lubelskiej
  2. W środę będziemy obchodzić święto nawrócenia św. Pawła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
  3. Za tydzień podczas Mszy św. będzie śpiewał  nasz chór. Po Eucharystii odbędzie się krótki koncert kolęd
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

  1. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce
  2. W środę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodnią myślą Tygodnia będą słowa: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości”.
  3. W  sobotę 21 I będziemy obchodzić  Dzień Babci, a w niedzielę 22 I  Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach – żyjących i zmarłych.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  1. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły.
  2. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

 „Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”. (Lb 6, 25-26)

            Te słowa błogosławieństwa stają się dla nas pięknymi życzeniami na rozpoczynający się Nowy Rok 2023. Dla świata rozdartego przez wojny między ludźmi i między narodami, dla ludzkiego serca targanego niepokojem, wołamy o pokój. Tego pokoju, który jedynie Bóg może dać i daje, życzymy naszym Przyjaciołom i Dobrodziejom. Niech każdy dzień Nowego Roku będzie odkrywaniem Bożego oblicza, które rozpromienia się nad nami miłosierną Miłością. Niech Boża Rodzicielka pomaga nam przyjmować dar Bożej łaski w Kościele i stawać się świadkami Bożej miłości i pokoju. Niech dobry Bóg umacnia oraz obdarza zdrowiem duszy i ciała.

Błogosławionego Nowego Roku 2023 

  1. W adwentowej zbiórce ofiar, którą przeprowadziliśmy w naszym seminarium na rzecz niesienia pomocy mieszkańcom Ukrainy, uzyskaliśmy łącznie 4160,00 zł. Pieniądze zostały przekazane ks. Wojciechowi Stasiewiczowi, dyrektorowi Caritas-Spes w Charkowie w celu zakupienia piecyków, popularnie zwanych „kozami”.  Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy.
  2. W piątek 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym dniu nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 10.00 będzie sprawowana Msza święta w archikatedrze. Po liturgii orszak przejdzie na Plac Zamkowy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych oraz pierwszy piątek  i sobota miesiąca.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.