Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. Dziękujemy chórowi seminaryjnemu za śpiew w czasie dzisiejszej Eucharystii. Kolejna Msza z udziałem chóru – 15 IV.
  2. Dziś diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodych. O 14.00 rusza procesja z palmami spod kościoła akademickiego KUL, a o 15.00 Msza św. w Archikatedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława.
  3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – w Wielki Czwartek pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława będzie odprawiona w Archikatedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma.
  4. Zachęcamy do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego we wspólnotach parafialnych.
  5. W Archikatedrze w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00 Jutrznia z Godziną czytań. Wielki Piątek to dzień postu ścisłego oraz rozpoczęcia Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  6. W Wielki Piątek „Noc konfesjonałów” – od  21.00 do północy, w sześciu kościołach w centrum Lublina będą się odbywać czuwania modlitewne połączone ze sprawowaniem sakramentu pokuty i pojednania. Są one organizowane przede wszystkim z myślą o tych, którzy przyjeżdżają z daleka do domu na święta i którym trudno było skorzystać ze spowiedzi podczas rekolekcji wielkopostnych.
  1. Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele św. Rodziny na Czubach odbędzie się Koncert wielkopostny. Schole gregoriańskie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego wykonają wielkopostne utwory chorałowe. W drugiej części koncertu chór św. Jana Pawła II oraz kwartet smyczkowy wykonają utwór Josepha Rheinbergera Stabat Mater.
  2. W ramach jałmużny wielkopostnej w naszym seminarium zbieramy pieniądze na potrzeby fundacji misyjnej AfricaMed, która wspiera działalność placówek leczniczych w Tanzanii i w Kenii. Ofiary można składać do skrzynki znajdującej się w naszym kościele przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Wszystkim darczyńcom bardzo serdeczne dziękujemy.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W czasie Mszy świętej w naszym kościele będzie śpiewał chór seminaryjny, który wykona Pasję. Serdecznie zapraszamy.
  4. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do udziału w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży 2018, które rozpoczną się drogą krzyżowa na Majdanku 23 marca (piątek) o 18.00. W Niedzielę Palmową 25 marca, młodzież z archidiecezji spotka się by wspólnie, podczas procesji z palmami ulicami Lublina, dać świadectwo swojej wiary. Niedzielne obchody rozpoczną się o godzinie 12.30 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim od spotkania z zespołem Full Power Spirit. O 14.00 wyruszy procesja. Punktem kulminacyjnym będzie Msza Święta w archikatedrze o godzinie 15.00 pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika.
  1. W ramach jałmużny wielkopostnej w naszym seminarium zbieramy pieniądze na potrzeby fundacji misyjnej AfricaMed, która wspiera działalność placówek leczniczych w Tanzanii i w Kenii. Ofiary można składać do skrzynki znajdującej się w naszym kościele przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Wszystkim darczyńcom bardzo serdeczne dziękujemy.
  2. We wtorek 13 marca 5 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka.
  3. W najbliższy piątek 16 III – Akademicka Droga Krzyżowa początek o godz. 18.00 przed kościołem akademickim KUL oraz Droga Krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – początek o godz. 17.00 na Placu Archikatedralnym.
  4. Dla uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy przelali krew za Ojczyznę, organizowana jest ogólnopolska akcja zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” na pomoc chorym i ofiarom wypadków. Centrum Krwiodawstwa w Lublinie i w oddziałach terenowych przyjmie ten dar od każdej zdrowej i pełnoletniej osoby.  Przy rejestracji trzeba podać hasło „spoKREWnieni służbą”. Główna  zbiórka krwi odbędzie się we wtorek 20 marca w godzinach 8.30 – 14.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4.
  1. W ramach jałmużny wielkopostnej w naszym seminarium zbieramy pieniądze na potrzeby fundacji misyjnej AfricaMed, która wspiera działalność placówek leczniczych w Tanzanii i w Kenii. Ofiary można składać do skrzynki znajdującej się w naszym kościele przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Jednocześnie chcemy poinformować, że styczniowa zbiórka na potrzeby osób trędowatych wyniosła 515 zł. Wszystkim darczyńcom bardzo serdeczne dziękujemy.
  2. Już w najbliższy piątek tj. 09.03. po raz czwarty  wyruszy z Lublina do Wąwolnicy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą  św. pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Budzika w  Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę edk.pielgrzymka.lublin.pl. Szczegóły na plakatach.
  1. Dziękujemy serdecznie Księdzu Arcybiskupowi Stanisławowi Budzikowi za przewodniczenie Mszy świętej i udzielenie posługi lektoratu.
  2. Dziękujemy chórowi seminaryjnemu pod dyrekcją ks. Tomasza Lisieckiego za śpiew w czasie Mszy św. Kolejna Msza św. w naszym kościele z udziałem chóru 25 III w Niedzielę Palmową.
  3. Dziś gościmy w naszym kościele uczestników V lubelskiej pielgrzymki wielkopostnej wg tradycji rzymskiej do kościołów stacyjnych. Pielgrzymi przez Wielki Post udają się do 40 lubelskich kościołów i uczestniczą w pierwszej Mszy św. codziennie w innym kościele. W ich imieniu zapraszamy do włączenia się w to pielgrzymowanie. Pielgrzymów zachęcamy do wzięcia na pamiątkę dzisiejszego spotkania numeru naszego pisma Itinerarium, które jest wyłożone przy wyjściu z kościoła.