Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Dziś w Lublinie Marsz dla Życia i Rodziny:
15.00 – Msza św. w kościele akademickim KUL
16.00 – Rozpoczęcie Marszu
17.00 – Zakończenie Marszy na Placu Zamkowym
17.15 – Piknik rodzinny z koncertem Majki Jeżowskiej i podsumowanie akcji „Selfie dla życia”
- W piątek 8 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy w czerwcu o modlitwie Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
- W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych.
- Dziękujemy chórowi pod dyrekcją ks. Tomasza Lisieckiego za śpiew podczas Mszy św.
Komunikat Metropolity Lubelskiego
zapraszający na Marsz Życia i Rodziny
Umiłowani w Chrystusie Panu!
W niedzielę 10 czerwca ulicami Lublina przejdzie Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że żyję”. Organizatorami tegorocznego marszu są Fundusz Obrony Życia i Centrum Jana Pawła II. Tegoroczny przebieg wydarzenia będzie miał nieco inny charakter niż w poprzednich latach.
Rozpocznie go Eucharystia o godz. 15.00 na placu przed kościołem akademickim KUL. O godzinie 16.00 wyruszy marsz z uniwersytetu w kierunku Placu Zamkowego. O godzinie 17.15 rozpocznie się tam piknik rodzinny, w ramach którego wystąpi Majka Jeżowska. Poza koncertem przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci oraz podsumowanie akcji „Selfie dla życia”.
W czasie marszu będziemy zbierać pieniądze na fundusz „Dobrze, że żyjesz”, przeznaczony dla potrzebujących dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. 10 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się również w Puławach i w Chełmie. Proszę duszpasterzy o pomoc w zorganizowaniu przejazdu dla osób chcących uczestniczyć w tym wydarzeniu. Warto wziąć w nim udział, aby publicznie wyrazić wdzięczność za dar życia i rodziny oraz przyłączyć się do wielkiej wspólnoty ludzi dzielących te same wartości.
Z modlitwą i błogosławieństwem
Wasz biskup Stanisław
- Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 6 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne.
- W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 wyruszy z Archikatedry procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa będzie wiodła przez Bramę Trynitarską, Rynek, Rybną, Noworybną, Lubartowską, Kowalską na Plac Zamkowy. Tutaj zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Pasterza naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszamy.
- W czwartek w wieczór Bożego Ciała na Placu Zamkowym w Lublinie rozpocznie się kolejny, szesnasty już KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja, w nawiązaniu do przeżywanego w Kościele w Polsce roku Ducha Świętego, zatytułowana została: „OWOCEM DUCHA JEST MIŁOŚĆ”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30, a finał uwielbienia odbywać się będzie tradycyjnie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Szczegóły na plakatach.
- W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota.
- Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 czerwca 2018 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
- Za tydzień odbędzie się spotkanie – dzień skupienia członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Początek o 11.00.
- Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.
- W sobotę 26 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w Archikatedrze lubelskiej 6 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Arcybiskupa Stanisław Budzika. Od wczoraj trwają na rekolekcjach przed święceniami pod przewodnictwem o. Grzegorza Ogorzałka. Prosimy o modlitwę w ich intencji i serdecznie zapraszamy na uroczystość święceń kapłańskich.
- Jutro święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
- Dziękujemy scholi pod dyrekcja ks. Tomasza Lisieckiego za śpiew w czasie Liturgii. Kolejna Msza św. z udziałem chóru 3 czerwca.
- W sobotę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach, żyjących i zmarłych.
- W środę 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
- W sobotę 19 maja nasza wspólnota będzie przeżywała dzień skupienia. Prosimy o modlitwę.
- Za tydzień 20 V w uroczystość Zesłania Ducha Świętego Msza św. w naszym kościele z udziałem chóru seminaryjnego. Serdecznie zapraszamy.