Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

10 V1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
17 V1) + Zofia Zając + Emilka Zając
24 V1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium

2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące

3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk

4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.)

31 V1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec
7 VI1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.)
14 VI1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander
21 VI1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń
28 VI1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie
5 VII

 

 

 
DataGłówny celebrans
29 IIIKs. prefekt Adam Pendel
5 IVO. Sławomir Jargiełło
12 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
19 IVKs. prefekt Adam Pendel
26 IVKs. dyrektor Marcin Grzesiak
3 VO. Wojciech Rebeta
10 VO. Andrzej Flis
17 VO. Andrzej Flis
24 VO. Sławomir Jargiełło
31 VKs. rektor Jarosław Marczewski
7 VIO. Wojciech Rebeta
14 VIKs. prefekt Adam Pendel
21 VIKs. prefekt Adam Pendel
28 VIO. Sławomir Jargiełło


Schola liturgiczna  alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy!

 

 

Ogłoszenia

  1. W sobotę kończy się rok liturgiczny. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent.
  2. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.
  3. W niedzielę, 25 listopada 2018 roku odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka
    Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom
    Przetrwać Zimę. Zgodnie z wieloletnią tradycją, zbiórkę patronatem
    duchowym objął Metropolita Lubelski, ks. Abp Stanisław Budzik.  W
    kilkudziesięciu punktach naszego miasta i archidiecezji w godz. 10.00 –
    00 wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową
    żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, a
    także odzież w bardzo dobrym stanie. Zgodnie z ideą Akcji nie są
    zbierane pieniądze. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym
    pospolitym ruszeniu gorących serc, do podzielenia się nawet odrobiną z
    Dziećmi oraz innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej.
  1. Dni Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka” to spotkania z kulturą i rozrywką opartą o wartości chrześcijańskie. Festiwal rozpocznie się w piątek 16 XI o 20.00 uwielbieniem z zespołem Guadalupe w naszym kościele. Na sobotę 18 XI zaplanowany jest koncert patriotyczno – uwielbieniowy „Wolność jest w nas” w wykonaniu Chadek Gospel Choir oraz Świdnik Gospel Choir, które poprowadzi dyrygent Grzegorz Głuch. W niedzielny wieczór teatr ITP wystąpi ze spektaklem  muzycznym „IFIGENIA”.  Spotkania w sobotę i niedzielę odbędą  się w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!
  2. W sobotę 17 XI podczas Mszy św. sprawowanej w naszym kościele o godz. 11.30 będzie miał miejsce obrzęd obłóczyn alumnów III roku. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  1. We wtorek 6 listopada o godz. 19.00 w Archikatedrze lubelskiej będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych biskupów i prezbiterów naszej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy.
  2. Za tydzień 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości – 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczysta Msza św. w Archikatedrze o godz. 10.00. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy oddali życie w jej służbie.
  3. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.  Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Ks.  dr Paweł Bartoszewski kończy posługę prefekta w naszym Seminarium i podejmuje nowe obowiązki jako dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy „Misericordia” w Lublinie. Dziękujemy za sześć lat Jego służby w naszej wspólnocie. Życzymy Bożej opieki na nowym miejscu kapłańskiej służby. Pamiętajmy o ks. Pawle w modlitwie.
  2. Trwa sesja egzaminacyjna – pamiętajmy w modlitwie o alumnach zdających egzaminy. W sobotę alumni rozpoczną wakacje.
  3. W piątek 29 czerwca uroczystość św. Piotra i Pawła. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Jest to dzień imienin księdza Pawła Bartoszewskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Nim i innych solenizantach.
  1. W poniedziałek rozpoczyna się letnia sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów zdających egzaminy.
  2. W sobotę 23 czerwca – Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach żyjących i zmarłych.