Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- W sobotę kończy się rok liturgiczny. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent.
- W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.
- W niedzielę, 25 listopada 2018 roku odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka
Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom
Przetrwać Zimę. Zgodnie z wieloletnią tradycją, zbiórkę patronatem
duchowym objął Metropolita Lubelski, ks. Abp Stanisław Budzik. W
kilkudziesięciu punktach naszego miasta i archidiecezji w godz. 10.00 –
00 wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową
żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, a
także odzież w bardzo dobrym stanie. Zgodnie z ideą Akcji nie są
zbierane pieniądze. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym
pospolitym ruszeniu gorących serc, do podzielenia się nawet odrobiną z
Dziećmi oraz innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej.
- Dni Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka” to spotkania z kulturą i rozrywką opartą o wartości chrześcijańskie. Festiwal rozpocznie się w piątek 16 XI o 20.00 uwielbieniem z zespołem Guadalupe w naszym kościele. Na sobotę 18 XI zaplanowany jest koncert patriotyczno – uwielbieniowy „Wolność jest w nas” w wykonaniu Chadek Gospel Choir oraz Świdnik Gospel Choir, które poprowadzi dyrygent Grzegorz Głuch. W niedzielny wieczór teatr ITP wystąpi ze spektaklem muzycznym „IFIGENIA”. Spotkania w sobotę i niedzielę odbędą się w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!
- W sobotę 17 XI podczas Mszy św. sprawowanej w naszym kościele o godz. 11.30 będzie miał miejsce obrzęd obłóczyn alumnów III roku. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
- We wtorek 6 listopada o godz. 19.00 w Archikatedrze lubelskiej będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych biskupów i prezbiterów naszej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy.
- Za tydzień 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości – 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczysta Msza św. w Archikatedrze o godz. 10.00. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy oddali życie w jej służbie.
- Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła. Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
- Ks. dr Paweł Bartoszewski kończy posługę prefekta w naszym Seminarium i podejmuje nowe obowiązki jako dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy „Misericordia” w Lublinie. Dziękujemy za sześć lat Jego służby w naszej wspólnocie. Życzymy Bożej opieki na nowym miejscu kapłańskiej służby. Pamiętajmy o ks. Pawle w modlitwie.
- Trwa sesja egzaminacyjna – pamiętajmy w modlitwie o alumnach zdających egzaminy. W sobotę alumni rozpoczną wakacje.
- W piątek 29 czerwca uroczystość św. Piotra i Pawła. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to dzień imienin księdza Pawła Bartoszewskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Nim i innych solenizantach.
- W poniedziałek rozpoczyna się letnia sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów zdających egzaminy.
- W sobotę 23 czerwca – Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach żyjących i zmarłych.