Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- W środę nasza wspólnota seminaryjna rozpocznie rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Mirosław Maliński – duszpasterz akademicki z Wrocławia. Prosimy o modlitwę.
- Za tydzień Mszy św. niedzielnej, w czasie której alumni III roku przyjmą posługę lektoratu, przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik. W czasie tej uroczystej liturgii będzie śpiewał chór seminaryjny. Zapraszamy.
- Za tydzień gościć będziemy w naszym kościele uczestników V pielgrzymki wielkopostnej do kościołów stacyjnych Lublina.
- Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowanyJA JESTEM, który odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur. Podczas koncertu usłyszymy fragmenty Pisma Świętego w interpretacji czołowych polskich aktorów, którym towarzyszyć będzie muzyka symfoniczna oraz realizacje dźwiękowe i audiowizualne. Wystąpią m. in. Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek, a także Orkiestra Trybunału Koronnego i Chór KUL. Koncert jest zwieńczeniem trwającej trzy lata pracy nad przygotowaniem pierwszego nagrania całego Pisma Świętego (BIBLIA AUDIO) w języku polskim. Efektem tej pracy jest trwające 113 godzin profesjonalne słuchowisko. Fragmenty lub całość można pobrać za darmo na stronie BIBLII AUDIO. Bilety na koncert w cenach: 10 zł (dla osób z niepełnosprawnością), 40, 60, 80 i 120 zł można nabyć w kasie CSK oraz w sprzedaży internetowej na portalu eventim.pl
Początek 51. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.
- 14 lutego Środa Popielcowa. Rozpoczyna się Wielki Post. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
Światowy Dzień Trędowatych
- Dziękujemy chórowi seminaryjnemu pod dyrekcja ks. dr. Tomasza Lisieckiego za śpiew w czasie Eucharystii. Po Mszy św. bardzo serdecznie zapraszamy do wysłuchania kilku kolęd w wykonaniu chóru. Kolejna Msza z udziałem chóru 25 lutego.
- W tym tygodniu rozpoczyna się zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
- W piątek 2 II święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej. W tym dniu przypada też 20 rocznica sakry biskupiej bp. Mieczysława Cisło. Pamiętajmy w modlitwach o Jubilacie.
- W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – módlmy się o nowe powołania oraz w intencji powołanych. W kolejne dni pierwszy piątek i pierwsza sobota.
- Za tydzień w czasie niedzielnej Mszy św. śpiewać będzie nasz chór seminaryjny. Po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd. Bardzo serdecznie zapraszamy!
- Dzisiaj 21 I Dzień Babci, a jutro 22 I Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach – żyjących i zmarłych.
- W środę 25 I święto Nawrócenia św. Pawła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorek 26 I Dzień Islamu w Kościele katolickim.
- Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
- Diecezjalne obchody Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce odbędą się w Auli Seminarium w środę 17 stycznia o 16.00. Zapraszamy.
- W czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwie o tych intencjach.