Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!
23 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej. Chcemy dziękować Bogu za dar sakramentu małżeństwa oraz zawierzyć mu wszystkie rodziny naszej Archidiecezji.
W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „W górę serca”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Po zakończonej liturgii będzie czas na wspólne świętowanie na błoniach przy Sanktuarium.
Będziemy mieli również okazję wysłuchać świadectwa małżeństw oraz wspólnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem. Całość zakończy koncert oraz rodzinny Różaniec.
Zachęcam do uczestnictwa w tym ważnym dla rodzin naszej Archidiecezji wydarzeniu! Z modlitwą i błogosławieństwem
Wasz biskup Stanisław
- Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
Komunikat Metropolity Lubelskiego
zapraszający
na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn
do Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej
Umiłowani w Chrystusie Panu!
Sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej zaprasza na I Archidiecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn, która odbędzie się w dniu 22 czerwca 2024 r. Przeżywać ją będziemy w przeddzień Dnia Ojca pod hasłem „Jestem w Kościele. Mężczyzna – powołanie i misja”.
W parafiach archidiecezji istnieje wiele wspólnot, bractw męskich oraz ruchów zrzeszających mężczyzn. Myślę również o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, ale także o niezrzeszonych w żadnych wspólnotach, ruchach czy stowarzyszeniach. Zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami.
Ufam, że spotkanie przy Sercu Matki pomoże mężczyznom, a szczególnie ojcom, odkryć wartość ich powołania i misji, tak ważnych w dzisiejszym świecie i w Kościele. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30. Księży Dziekanów i Księży Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach i dekanatach grup pielgrzymkowych.
Niech pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski i umocnieniem na drodze życiowego powołania. Niech mężczyźni naszej archidiecezji, wpatrzeni we wzór Świętego Józefa, który ojcowskim sercem, Patris corde, ukochał Jezusa, Maryję i Kościół, wzrastają w wierze i miłości, służąc rodzinie, Kościołowi i Ojczyźnie.
Z modlitwą i błogosławieństwem
Wasz biskup Stanisław
Lublin, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, 31 maja 2024 r.
- Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania
- W piątek 7 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca- dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych. Prosimy w tych dniach podejmowania decyzji życiowych przez młodych o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
- Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 2 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
- Dziś przypada Dzień Matki. Pamiętajmy z wdzięcznością o naszych mamach.
- Dzisiaj odbędzie się w Lublinie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Początkiem spotkania będzie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu przejście ulicami miasta, aż do Ogrodu Saskiego. Dla najmłodszych będą przygotowane tam liczne atrakcje, między innymi piknik rodzinny. Całość zakończy się koncertem.
- W czwartek 30 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. O godz. 10.00 na Placu Katedralnym zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Stanisława Budzika. Po Eucharystii ok. godz. 11.15 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze będą usytuowane: przy seminarium, przy kościele św. Pawła, przy kościele Świętego Ducha oraz przy kościele św. Piotra. Wieczorem o godz. 20.00 rozpocznie się na Placu Katedralnym Wieczór Chwały.
- W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
- W czerwcu módlmy się Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
- Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.
- Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, a w środę 31 maja święto Nawiedzenia NMP.
- W sobotę 25 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w Archikatedrze lubelskiej 2 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Arcybiskupa Stanisław Budzika. Od wczoraj trwają na rekolekcjach pod przewodnictwem o. Sławomira Jargiełły. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
- W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.