Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła. Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
- Pragniemy poinformować, że suma zebranych ofiar, składanych do puszki w naszym kościele w Tygodniu Misyjnym wyniosła 145 zł. Zasilą one fundusz Papieskiego Dzieł Misyjnych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
- W poniedziałek 4 listopada o godz. 19.00 w archikatedrze lubelskiej będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych biskupów i kapłanów.
- Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2025 rok. Obok pięknych zdjęć, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych.
- Dzisiaj popołudniu będzie miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego w naszym Seminarium.
- W piątek 1 listopada będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych, a w sobotę 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Tradycyjnie w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych – każdego dnia za jedną osobę zmarłą. Tego odpustu udziela się wiernemu, który nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych. Pozostałe warunki to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw w intencjach Ojca Świętego i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Korzystajmy z tego daru i wspierajmy naszych zmarłych. Ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- Od 31 października do 3 listopada alumni naszego Seminarium zapisują na cmentarzach imiona zmarłych, których będziemy polecać w naszej wspólnocie seminaryjnej w listopadzie podczas modlitw wypominkowych i Mszy św. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych. Można to także uczynić dziś i w najbliższe niedziele po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła. Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
- Zakończył się Tydzień Misyjny, w trakcie którego wspieraliśmy fundusz papieskich Dzieł Misyjnych. Kto by jeszcze dzisiaj zechciał
powiększyć ten fundusz wsparcia, to uprzejmie prosimy, aby złożyć ofiarę
do skrzynki znajdującej się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom
serdecznie dziękujemy. - W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
- Z racji dzisiejszej Niedzieli Misyjnej i rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego serdecznie zachęcamy do modlitewnej pamięci o misjach i misjonarzach oraz do wsparcia funduszu Papieskich Dzieł Misyjnych. Możemy to uczynić zarówno dzisiaj, jak i jeszcze w przyszłą niedzielę. Ofiary składamy do skrzynki znajdującej się po lewej stronie kościoła przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Bardzo dziękujemy za tę formę zaangażowania.
- Od 31 października do 3 listopada alumni naszego Seminarium zapisują na cmentarzach imiona zmarłych, których będziemy polecać w naszej wspólnocie seminaryjnej w listopadzie podczas modlitw wypominkowych i Mszy św. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych. Można to także uczynić dziś i w najbliższe niedziele po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła. Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
- Za tydzień zmiana czasu z letniego na zimowy.
- Obchodzimy dziś XXIV Dzień Papieski pod hasłem ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Zachęcamy do wsparcia stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
- Jutro podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Adam Baba 5 alumnów V roku zostanie przyjętych do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
- W następną niedzielę, 20 października, będziemy przeżywać w łączności z całym Kościołem Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny. Jest to czas intensywnej modlitwy i okazja do zasilenia funduszu Papieskich Dzieł Misyjnych. W naszym kościele będzie można złożyć na ten cel ofiarę do puszki. Serdecznie zachęcamy do tego wsparcia.
- W dniach 17-20 października 2024 r. odbędzie się w Lublinie VII Kongres Kultury Chrześcijańskiej. Uczestnicy tegorocznego kongresu dyskutować będą na temat: „PRZYWRACAĆ NADZIEJĘ. Kultura chrześcijańska wobec kryzysów świata”. Obrady kongresowe będą miały miejsce w Centrum Transferu Wiedzy KUL.
- W tym tygodniu nasza wspólnota będzie przeżywała jesienne rekolekcje. Rozpoczną się w środę wieczorem. Prosimy o modlitwę.
- Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, 7 X 2024 r. będziemy przeżywać jako dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie.
- Za tydzień w niedzielę 13 października będziemy obchodzić XXIV Dzień Papieski pod hasłem ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Zachęcamy do wsparcia stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.