Niedzielna eucharystia
Niedzielna eucharystia
W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.
Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.
Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.
| 10 V | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 17 V | 1) + Zofia Zając + Emilka Zając |
| 24 V | 1) O Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium 2) Za zmarłych z rodzin Kralów, Kłoniców i Przysuchów i za dusze w czyśćcu cierpiące 3) + Stanisław, Danuta i Waldemar Denisiuk 4) + Ludwik Korulczyk (14. r. śm.) |
| 31 V | 1) + Irena Tylec + Kazimierz Tylec |
| 7 VI | 1) + Edmund Księski (32. r. śm.) + Zbigniew Księski (8 r. śm.) |
| 14 VI | 1) + Teofila, Józef, Maria, Franciszka, Aleksander |
| 21 VI | 1) + Irena, Marian, Andrzej z rodz. Kuciów + Anna Komoń |
| 28 VI | 1) + Jan (5. r. śm.) i Regina Andryszczykowie |
| 5 VII |

| Data | Główny celebrans |
|---|---|
| 29 III | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 5 IV | O. Sławomir Jargiełło |
| 12 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 19 IV | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 26 IV | Ks. dyrektor Marcin Grzesiak |
| 3 V | O. Wojciech Rebeta |
| 10 V | O. Andrzej Flis |
| 17 V | O. Andrzej Flis |
| 24 V | O. Sławomir Jargiełło |
| 31 V | Ks. rektor Jarosław Marczewski |
| 7 VI | O. Wojciech Rebeta |
| 14 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 21 VI | Ks. prefekt Adam Pendel |
| 28 VI | O. Sławomir Jargiełło |
Ogłoszenia
- Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dobra. Odbędzie się on w sobotę 13 kwietnia 2024 roku na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W programie konferencja Marcina i Moniki Gomułków (małżeństwo, które prowadzi profil PoczątekWieczności.pl), koncert Siewców Lednicy oraz wiele atrakcji dla dzieci i rodzin.
- W poniedziałek 8 kwietnia obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia obchodzony jest Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka
Poczętego.
- Za tydzień na zakończenie Oktawy Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego.
- Z uwagi na to, że dni w Oktawie Wielkanocy mają rangę uroczystości
w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. - W ramach jałmużny wielkopostnej na Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zebraliśmy 944,5 PLN zł. Bóg zapłać.
- W dniach 1 – 2 kwietnia odbędą się w naszym Seminarium dni skupienia dla młodych mężczyzn rozeznających powołanie. Prosimy o modlitwę.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie w intencji powołań oraz pierwszy piątek i sobota miesiąca.
- Dziękujemy chórowi seminaryjnemu i chórowi św. Jana Pawła II za śpiew w czasie dzisiejszej Eucharystii.
- Rozpoczynamy Wielki Tydzień – w Wielki Czwartek pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława o godz. 10.00 będzie odprawiona w Archikatedrze Msza Krzyżma.
- Zachęcamy do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego w kościołach parafialnych. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
- Zachęcamy jeszcze do jałmużny wielkopostnej. Wspieramy w naszej Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Ofiary można składać do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary przez cały Wielki Post. Bóg zapłać.
- Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni.
- We wtorek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.
- W piątek 22 marca, na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej. Hasłem przewodnim będą słowa „Uczono: Nie ma Miłości”. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 18.00 przy Pomniku-Bramie. Patronat duchowy nad wydarzeniem objął abp Stanisław Budzik, który zaprasza do wspólnej modlitwy.
- Za tydzień w liturgii będziemy celebrować Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. chór seminaryjny wykona Pasję. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
- W ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej wspieramy w naszej wspólnocie seminaryjnej Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją i celem jest między innymi: edukacja w zakresie postaw pro-life, kreowanie inicjatyw i prowadzenie projektów dotyczących ochrony życia, pomoc rodzicom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Ofiary można składać do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary przez cały Wielki Post. Bóg zapłać.
- Dziś gościmy w naszym kościele uczestników lubelskiej pielgrzymki wielkopostnej wg tradycji rzymskiej do kościołów stacyjnych. Pielgrzymi przez Wielki Post udają się do 40 lubelskich kościołów i uczestniczą w Mszy św. codziennie w innym kościele. W ich imieniu zapraszamy do włączenia się w to pielgrzymowanie.
- W środę 13 marca przypada 11. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Powierzajmy jego osobę i posługę w modlitwie.
- W ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej wspieramy w naszej wspólnocie seminaryjnej Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją i celem jest między innymi: edukacja w zakresie postaw pro-life, kreowanie inicjatyw i prowadzenie projektów dotyczących ochrony życia, pomoc rodzicom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Ofiary można składać do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary przez cały Wielki Post. Bóg zapłać.
- „Polskie serce Jerozolimy” – pokaz filmu i debata o Domach Polskich w Jerozolimie. Wydarzenie zorganizowane przez Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abraham J. Heschela odbędzie się w poniedziałek, 11 marca o godz. 17:00 w auli CTW-113 w Centrum Transferu Wiedzy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W samym centrum Starego Miasta w Jerozolimie mieszczą się dwa Domy Polskie – materialne i duchowe dzieło pochodzącego z ziemi lubelskiej ks. Marcina Pinciurka. Na bezpłatny pokaz filmu oraz debatę na temat historii tych polskich miejsc w Świętym Mieście zaprasza Centrum Heschela KUL.