Boże Narodzenie 25 XII 2022 r.

30 Grudnia, 2022

Chwała Bogu na wysokościach,

a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał.

                               (Łk 2,14)

Z nadzieją  wsłuchujemy się w orędzie aniołów skierowane do zalęknionych pasterzy.  Ich słowa prowadzą do groty w Betlejem, w której objawia się w małym Dziecku Książe pokoju. Ciemną, chłodną noc rozgrzewa ogień Bożej miłości, którą przynosi do udręczonych złem ludzi Jezus – Boży Syn.

Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego, w imieniu wspólnoty Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie życzymy, aby Jezus w ten święty czas napełnił miłością i pokojem nasze serca, nasze rodziny i wspólnoty, naszą Ojczyznę i cały świat. Niech spotkanie ze Słowem, które stało się Ciałem i jest z nami w Kościele, uczyni nasze życie hymnem Bożej chwały.

Błogosławionych i radosnych świąt Bożego Narodzenia!

  1. W dniach 27 – 29 grudnia odbędą  się w naszym Seminarium dni skupienia dla młodych mężczyzn rozeznających powołanie. Prosimy o modlitwę.
  2. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2023 rok.  Obok pięknych zdjęć ukazujących naszą wspólnotę, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia seminarium.  Serdecznie zachęcamy.
  3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

zobacz kolejne aktualności: