IV Niedziela Adwentu 18 XII 2022 r.

21 Grudnia, 2022
  1. Nasza wspólnota seminaryjna włącza się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Jednym z wielkich wyzwań obecnego czasu jest zapewnienie ciepła, dlatego podejmujemy zbiórkę środków finansowych celem kupna piecyków, popularnie zwanych „kozami”. Koszt jednej sztuki, wytwarzanej na miejscu, na Ukrainie, to ok. 100 euro. Pieniądze przekażemy bezpośrednio księdzu Wojciechowi Stasiewiczowi, kapłanowi naszej archidiecezji, który jest dyrektorem Caritas w Charkowie. Korzyścią tego przedsięwzięcia jest także niesienie pomocy w zatrudnieniu miejscowej ludności. Ofiary można składać  jeszcze dzisiaj – do skrzynki znajdującej w naszym kościele z lewej strony, przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę pomoc i bardzo za nią dziękujemy.
  2. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2023 rok.  Obok pięknych zdjęć ukazujących naszą wspólnotę, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia seminarium.  Serdecznie zachęcamy.
  3. W dniach 27 – 29 grudnia odbędą  się w naszym Seminarium dni skupienia dla młodych mężczyzn rozeznających powołanie. Prosimy o modlitwę.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

zobacz kolejne aktualności: