III Niedziela Adwentu 11 XII 2022 r. – Gaudete

11 Grudnia, 2022
  1. We wtorek przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, dzień modlitwy za ofiary stanu wojennego.
  2. Nasza wspólnota seminaryjna włącza się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy. Jednym z wielkich wyzwań obecnego czasu jest zapewnienie ciepła, dlatego podejmujemy zbiórkę środków finansowych celem kupna piecyków, popularnie zwanych „kozami”. Koszt jednej sztuki, wytwarzanej na miejscu, na Ukrainie, to ok. 100 euro. Pieniądze przekażemy bezpośrednio księdzu Wojciechowi Stasiewiczowi, kapłanowi naszej archidiecezji, który jest dyrektorem Caritas w Charkowie. Korzyścią tego przedsięwzięcia jest także niesienie pomocy w zatrudnieniu miejscowej ludności. Ofiary można składać dzisiaj oraz jeszcze w następną niedzielę – do skrzynki znajdującej w naszym kościele z lewej strony, przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę pomoc i bardzo za nią dziękujemy.
  3. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2023 rok. . Obok pięknych zdjęć ukazujących naszą wspólnotę, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia seminarium.  Serdecznie zachęcamy.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

zobacz kolejne aktualności: