Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 I 2023 r. Światowy Dzień Pokoju

1 Stycznia, 2023

 „Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”. (Lb 6, 25-26)

            Te słowa błogosławieństwa stają się dla nas pięknymi życzeniami na rozpoczynający się Nowy Rok 2023. Dla świata rozdartego przez wojny między ludźmi i między narodami, dla ludzkiego serca targanego niepokojem, wołamy o pokój. Tego pokoju, który jedynie Bóg może dać i daje, życzymy naszym Przyjaciołom i Dobrodziejom. Niech każdy dzień Nowego Roku będzie odkrywaniem Bożego oblicza, które rozpromienia się nad nami miłosierną Miłością. Niech Boża Rodzicielka pomaga nam przyjmować dar Bożej łaski w Kościele i stawać się świadkami Bożej miłości i pokoju. Niech dobry Bóg umacnia oraz obdarza zdrowiem duszy i ciała.

Błogosławionego Nowego Roku 2023 

  1. W adwentowej zbiórce ofiar, którą przeprowadziliśmy w naszym seminarium na rzecz niesienia pomocy mieszkańcom Ukrainy, uzyskaliśmy łącznie 4160,00 zł. Pieniądze zostały przekazane ks. Wojciechowi Stasiewiczowi, dyrektorowi Caritas-Spes w Charkowie w celu zakupienia piecyków, popularnie zwanych „kozami”.  Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy.
  2. W piątek 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym dniu nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 10.00 będzie sprawowana Msza święta w archikatedrze. Po liturgii orszak przejdzie na Plac Zamkowy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych oraz pierwszy piątek  i sobota miesiąca.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

zobacz kolejne aktualności: