XXXII Niedziela Zwykła 10 XI 2019 r.

10 Listopada, 2019

Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym

  1. Jutro obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o 10.00 w Archikatedrze.
  2. Dni Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka” to spotkania z kulturą i rozrywką opartą o wartości chrześcijańskie. Festiwal rozpocznie się w piątek 15 XI  o 19.00 koncertem chóru św. Jana Pawła II, chóru „Inspirante” i seminaryjnej scholi gregoriańskiej oraz koncertem organowym Stanisława Maryjewskiego w naszym kościele. Na sobotę 16 XI zaplanowany jest koncert uwielbienia z zespołem „Razem za Jezusem”. W niedzielny wieczór 17 XI z koncertem wystąpi zespól „Porozumienie”.  Spotkania w sobotę i niedzielę odbędą  się w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach. Serdecznie zapraszamy!
  3. W sobotę 16 XI podczas Mszy św. sprawowanej w naszym kościele o godz. 11.30 będzie miał miejsce obrzęd obłóczyn alumnów III roku. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  4. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić  po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.  Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2020 rok. Obok zdjęć artefaktów z naszego seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy.
  6. Dziękujemy naszej scholi za śpiew w czasie Liturgii. Kolejna Msza z udziałem scholi 26 stycznia.

zobacz kolejne aktualności: