Prymicje w seminarium

24 Czerwca, 2026

We wtorek, 2 czerwca w naszym seminaryjnym kościele uroczystą Mszę świętą prymicyjną odprawili tegoroczni neoprezbiterzy. Eucharystii przewodniczył ks. Michał Dacka, zaś homilię wygłosił ks. Karol Mazurek. Jako dar wdzięczności dla seminarium za lata formacji neoprezbiterzy ofiarowali tron pod monstrancję, który będzie służył w naszym kościele podczas wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie liturgii księża wychowawcy, diakoni, potem siostry zakonne, na końcu zaś pozostali alumni otrzymali indywidualne błogosławieństwo prymicyjne. Już 15 czerwca neoprezbiterzy otrzymają nominacje do swoich pierwszych parafii

zobacz kolejne aktualności: