V Niedziela Wielkanocna 28 IV 2024 r.

28 Kwietnia, 2024
  1. W sobotę 4 maja dziewięciu alumnów V roku przyjmie święcenia diakonatu – pięciu w Lubartowie w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy i czterech w Chełmie w Bazylice Narodzenia NMP. Od soboty wieczorem przeżywają rekolekcje przed święceniami.  Otaczajmy ich modlitwą.
  2. W piątek 3 maja będziemy obchodzić uroczystość NMP Królowej Polski i 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
  3. Zachęcamy w maju do modlitwy Litanią loretańską do Matki Bożej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych oraz  pierwszy piątek i pierwsza sobota.
  5. Już po raz trzeci Karmelici Bosi wraz z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Lubelskiej i Domowym Kościołem Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej zapraszają małżeństwa i rodziny do Sanktuarium św. Józefa. W najbliższą środę, 1 maja, we wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, o godz. 11.30 sprawowana będzie Msza św. w intencji wzmocnienia więzi małżeńskich i rodzinnych. Od rana trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a co godzinę ojcowie karmelici będą udzielać błogosławieństwa indywidualnego wiernym nawiedzającym Sanktuarium. Oddajmy siebie, nasze rodziny, nasze miasto i Ojczyznę pod opiekę św. Józefa.

zobacz kolejne aktualności: