IV Niedziela Wielkanocna 21 IV 2024 r. Niedziela Dobrego Pasterza

22 Kwietnia, 2024
  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn”
  2. We wtorek 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski.
  3. Fundacja Dwanaście Kroków serdecznie zaprasza na I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia „12 kroków ku pełni życia – Wreszcie żyć”, które odbędzie się w auli Caritas Lublin w dniu 27 kwietnia w godz. 10.00-17.00. Jest to wydarzenie dla osób szukających zarówno wsparcia psychicznego i duchowego, jak i dla poszukujących metody by skutecznie pomagać innym. Szczegółowe informacje oraz program znaleźć można na plakacie, a także na stronie internetowej: 12krokow.net
  4. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, czyli tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w środę 24 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok szkolny oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. Biskupiak jest jedynym katolickim liceum publicznym prowadzonym przez naszą Archidiecezję. Oprócz solidnego przygotowania do matury zapewnia dobrą atmosferę oraz troskę o wychowanie w poszanowaniu wartości zgodnych z wiarą katolicką. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką w szkole katolickiej.
  5. Muzeum Archidiecezji Lubelskiej – Wieża Trynitarska serdecznie zaprasza do zwiedzania w sezonie 2024. W tym roku po raz pierwszy od ponad 100 lat zostanie zaprezentowany unikatowy, XVII-wieczny gobelin „Sceny z życia Abrahama”, który w 1981 roku trafił do muzeum z kościoła parafialnego w Bychawie. Zostały również przygotowane dwie nowe wystawy czasowe: „Odcienie Sztuki” – dzieła ze zbiorów Muzeum KUL oraz „Barwy indyjskiego tańca” – orientalne fotografie podróżniczki Elżbiety Dziuk. Szczególną atrakcją dla najmłodszych z pewnością będzie wielkoformatowa animacja legendy o śnie Leszka Czarnego oraz innych lubelskich legend. Wybierając się na spacer po Lublinie, warto zajrzeć do Wieży Trynitarskiej, która zmienia się z każdym sezonem. Najlepsze widoki na miasto i klimatyczna kawiarenka – to czeka odwiedzających na szczycie wieży po pokonaniu 207 schodów. Wieża otwarta będzie od weekendu majowego.
  6. Ukazał się  nowy numer naszego seminaryjnego czasopisma „Itinerarium” – „Wiara szuka zrozumienia – Formacja intelektualna w seminarium”. Aktualne wydanie, oprócz artykułów  odnoszących się do tytułu, zawiera wiele pięknych zdjęć oraz informacji o codziennym życiu seminaryjnej wspólnoty. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą. Bóg zapłać.

zobacz kolejne aktualności: