XXVIII Niedziela Zwykła 15 X 2023 r.

14 Października, 2023
  1. Obchodzimy dziś  XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Zachęcamy do wsparcia stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jutro 16 października przypada 45. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.
  2. W piątek 20 X wspominamy św. Jana Kantego – patrona naszej archidiecezji.
  3. Za tydzień, 22 października, będziemy przeżywać ‑ w łączności z całym Kościołem ‑ Światowy Dzień Misyjny. Niedziela Misyjna przypada zawsze na przedostatnią niedzielę października i rozpoczyna Tydzień Misyjny. Jest to czas intensywnej modlitwy i okazja do wsparcia materialnego dzieł misyjnych. W naszym kościele będziemy mogli złożyć na ten cel ofiary do puszki. Serdecznie zachęcamy do aktywnego przeżywania tego czasu.
  4. Fundacja „Dantis”, Ruch Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej oraz parafia pw. bł. Piotra Jerzego Frasatti w Lublinie zapraszają na multimedialne wydarzenie – „Lublin Śladami Blachnickiego”. Wydarzenie zakłada upamiętnienie założyciela Ruchu Światło-Życie ks. Franciszka Blachnickiego. Przygotowany został mapping wraz z muzyką i narracją lektorską dotyczącą działalności ks. Franciszka w Lublinie, a także mapa śladami Blachnickiego, którą otrzyma każdy zainteresowany.  Pokaz premierowy opowieści o ks. Blachnickim odbędzie się 15 października 2023 r. (niedziela) o godzinie 19.00 – po mszy świętej wieczornej – w parafii bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie (ul. Skierki 12). Kolejne pokazy odbywać się będą codziennie w dniach 15-22.10.2023 r. o godzinie 19.00 (wyjątek w czwartek – o godzinie 20.00).

zobacz kolejne aktualności: