XXXII Niedziela Zwykła 8 XI 2020 r. Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym

10 Listopada, 2020
  1. Wczoraj 5 alumnów V roku zostało włączonych do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu podczas Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem bp. Adama Baba
  2. W środę obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie  szczególnie teraz w trudnym czasie zmagania z epidemią i napięć społecznych.
  3. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić  po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła. Kartki można składać także  do  skrzynki na portierni w budynku seminaryjnym każdego dnia w godz. 7.00-19.00. Można też zgłaszać za pomocą poczty elektronicznej na adres: rektorat.seminarium@diecezja.lublin.pl. W tym ostatnim przypadku zwyczajowe ofiary można przelać z dopiskiem „Wypominki” na konto bankowe: 88 1500 1520 1215 2000 9394 0000. Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W związku z zarządzeniem władz państwowych uprzejmie informujemy, że od niedzieli 9 listopada w czasie Mszy świętej w naszym kościele może przebywać równocześnie maksymalnie 20 osób. Prosimy o przestrzeganie podczas nabożeństwa powszechnie obowiązujących zasad higieny sanitarnej – zakładania maseczek i dezynfekowania rąk. Życzymy dobrego zdrowia i obfitej łaski Bożej na ten trudny czas.
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

zobacz kolejne aktualności: