Uroczystość Wszystkich Świętych 1 XI 2020 r.

1 Listopada, 2020
  1. Obchodzimy dziś uroczystość Wszystkich Świętych, a jutro wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym roku ze względu na pandemię przez cały listopad  można zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych  – każdego dnia za jedną osobę zmarłą. Tego odpustu udziela się wiernemu, który nawiedzi  cmentarz i  pomodli się za zmarłych.  Pozostałe warunki to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw w intencjach Ojca Świętego i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Korzystajmy z tego daru i wspierajmy naszych zmarłych.
  2. W związku z zamknięciem cmentarzy zapraszamy przez cały listopad do składania tegorocznych wypominków za naszych bliskich zmarłych w następujący sposób: w tradycyjnej formie w kościele seminaryjnym po coniedzielnej Mszy św. o godz. 11.30; w tradycyjnej formie do skrzynki na portierni w budynku seminaryjnym każdego dnia w godz. 7.00-19.00; za pomocą poczty elektronicznej na adres: rektorat.seminarium@diecezja.lublin.pl. W tym ostatnim przypadku zwyczajowe ofiary można przelać z dopiskiem „Wypominki” na konto bankowe: 88 1500 1520 1215 2000 9394 0000
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych, oraz I piątek i I sobota miesiąca.

zobacz kolejne aktualności: