XXX Niedziela Zwykła 27 X 2019 r.

27 Października, 2019
  1. Dzisiaj popołudniu będzie miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego w naszym Seminarium.
  2. W piątek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych.  Ze względu na uroczystość nie obowiązuje  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę 2 listopada przypada Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada  można zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych  – każdego dnia za jedną osobę zmarłą. Tego odpustu udziela się wiernemu, który nawiedzi  cmentarz i  pomodli się za zmarłych.  Pozostałe warunki to stan łaski uświęcającej, przyjecie Komunii św., odmówienie modlitw w intencjach Ojca Świętego i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Korzystajmy z tego daru i wspierajmy naszych zmarłych. Dnia 1 listopada na cmentarzach przy ul. Lipowej, Unickiej i na cmentarzu komunalnym  na Majdanku Msze św. z procesją  rozpoczną się o godz. 12.00
  3. Od 31 października do 4 listopada alumni naszego Seminarium zapisują  na cmentarzach  imiona zmarłych,  których będziemy polecać w naszej wspólnocie seminaryjnej w listopadzie podczas modlitw wypominkowych i Mszy św. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych. Można to także uczynić dziś i w najbliższe niedziele po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.  Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Tegoroczny październik jest przeżywany w Kościele powszechnym jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Z tej racji zachęcamy do modlitwy w intencjach przekazywania wiary na świecie i o potrzebne łaski dla wszystkich osób zaangażowanych misyjnie. Naszą solidarność z potrzebującymi możemy wyrazić także przez wsparcie materialne składając ofiary do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Będą one przekazane Papieżowi Franciszkowi na potrzeby ewangelizacyjne. Bóg zapłać za ofiary.
  5. Dziękujemy naszej scholi liturgicznej za dzisiejszy śpiew. Kolejna Msza z udziałem scholi 10 listopada.

zobacz kolejne aktualności: