I Niedziela Adwentu 2 XII 2018 r.

8 Grudnia, 2018
  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i za powołanych oraz pierwszy piątek.
  2. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. W niedzielę 9 grudnia parafia pw. św. Mikołaja na Czwartku zaprasza na Orszak Świętego Mikołaja. Rozpoczęcie o 13.00 Mszą św. w bazylice Ojców Dominikanów. O 14.00 spotkanie na Rynku Starego Miasta  i wymarsz  do kościoła św. Mikołaja na Czwartku.
  4. Zachęcamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabycie świecy Caritas na stół wigilijny.
  5. Pielgrzymi, organizujący od pięciu lat wielkopostną pielgrzymkę do kościołów stacyjnych Lublina, zapraszają w czasie tegorocznego adwentu na Pielgrzymkę Adwentową do 3 Sanktuariów Maryjnych Lublina. W trzy soboty adwentu pielgrzymi pragną wspólnie uczestniczyć w porannej Mszy św. o Najświętszej Maryi Pannie zwanej tradycyjnie Mszą św. roratnią – w szczególnych miejscach poświęconych Matce Bożej w Lublinie. 8 XII – Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej –  parafia pw. Matki Bożej Różańcowej, Msza św. roratnia o godz. 00;  15 XII – Sanktuarium Matko Bożej Dobrej Rady – kościół pw. Świętego Ducha, Msza św. roratnia o godz. 6.30; 22 XII – Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej  – Archikatedra Lubelska, Msza św. roratnia o godz. 6.15

zobacz kolejne aktualności: