IX Niedziela Zwykła 3 VI 2018 r.

4 Czerwca, 2018
  1. W piątek 8 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada Dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy w czerwcu o modlitwie Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych.
  3. Dziękujemy chórowi pod dyrekcją ks. Tomasza Lisieckiego za śpiew podczas Mszy św.

 

Komunikat Metropolity Lubelskiego

zapraszający na Marsz Życia i Rodziny

 

 

Umiłowani w Chrystusie Panu!

W niedzielę 10 czerwca ulicami Lublina przejdzie Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dziękuję, że żyję”. Organizatorami tegorocznego marszu są Fundusz Obrony Życia i Centrum Jana Pawła II. Tegoroczny przebieg wydarzenia będzie miał nieco inny charakter niż w poprzednich latach.

Rozpocznie go Eucharystia o godz. 15.00 na placu przed kościołem akademickim KUL. O godzinie 16.00 wyruszy marsz z uniwersytetu w kierunku Placu Zamkowego. O godzinie 17.15 rozpocznie się tam piknik rodzinny, w ramach którego wystąpi Majka Jeżowska. Poza koncertem przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci oraz podsumowanie akcji „Selfie dla życia”.

W czasie marszu będziemy zbierać pieniądze na fundusz „Dobrze, że żyjesz”, przeznaczony dla potrzebujących dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. 10 czerwca Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się również w Puławach i w Chełmie. Proszę duszpasterzy o pomoc w zorganizowaniu przejazdu dla osób chcących uczestniczyć w tym wydarzeniu. Warto wziąć w nim udział, aby publicznie wyrazić wdzięczność za dar życia i rodziny oraz przyłączyć się do wielkiej wspólnoty ludzi dzielących te same wartości.

 

Z modlitwą i błogosławieństwem

 

Wasz biskup Stanisław

zobacz kolejne aktualności: