Uroczystość Najświętszej Trójcy 27 V 2018 r.

27 Maja, 2018
  1. Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 6 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne.
  2. W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10.00 wyruszy z Archikatedry procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa będzie wiodła przez Bramę Trynitarską, Rynek, Rybną, Noworybną, Lubartowską, Kowalską na Plac Zamkowy. Tutaj zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Pasterza naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszamy.
  3. W czwartek  w wieczór Bożego Ciała na Placu Zamkowym w Lublinie rozpocznie się kolejny, szesnasty już KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja, w nawiązaniu do przeżywanego w Kościele w Polsce roku Ducha Świętego, zatytułowana została: „OWOCEM DUCHA JEST MIŁOŚĆ”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30, a finał uwielbienia odbywać się będzie tradycyjnie wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Szczegóły na plakatach.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota.
  5. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 czerwca 2018 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
  6. Za tydzień odbędzie się spotkanie – dzień skupienia członków Towarzystwa Przyjaciół Seminarium. Początek o 11.00.

zobacz kolejne aktualności: