V Niedziela Wielkiego Postu 18 III 2018 r.

18 Marca, 2018
  1. Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele św. Rodziny na Czubach odbędzie się Koncert wielkopostny. Schole gregoriańskie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego wykonają wielkopostne utwory chorałowe. W drugiej części koncertu chór św. Jana Pawła II oraz kwartet smyczkowy wykonają utwór Josepha Rheinbergera Stabat Mater.
  2. W ramach jałmużny wielkopostnej w naszym seminarium zbieramy pieniądze na potrzeby fundacji misyjnej AfricaMed, która wspiera działalność placówek leczniczych w Tanzanii i w Kenii. Ofiary można składać do skrzynki znajdującej się w naszym kościele przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Wszystkim darczyńcom bardzo serdeczne dziękujemy.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W czasie Mszy świętej w naszym kościele będzie śpiewał chór seminaryjny, który wykona Pasję. Serdecznie zapraszamy.
  4. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do udziału w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży 2018, które rozpoczną się drogą krzyżowa na Majdanku 23 marca (piątek) o 18.00. W Niedzielę Palmową 25 marca, młodzież z archidiecezji spotka się by wspólnie, podczas procesji z palmami ulicami Lublina, dać świadectwo swojej wiary. Niedzielne obchody rozpoczną się o godzinie 12.30 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim od spotkania z zespołem Full Power Spirit. O 14.00 wyruszy procesja. Punktem kulminacyjnym będzie Msza Święta w archikatedrze o godzinie 15.00 pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika.

zobacz kolejne aktualności: