IV Niedziela Wielkiego Postu 11 III 2018 r. Laetare

12 Marca, 2018
  1. W ramach jałmużny wielkopostnej w naszym seminarium zbieramy pieniądze na potrzeby fundacji misyjnej AfricaMed, która wspiera działalność placówek leczniczych w Tanzanii i w Kenii. Ofiary można składać do skrzynki znajdującej się w naszym kościele przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Wszystkim darczyńcom bardzo serdeczne dziękujemy.
  2. We wtorek 13 marca 5 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka.
  3. W najbliższy piątek 16 III – Akademicka Droga Krzyżowa początek o godz. 18.00 przed kościołem akademickim KUL oraz Droga Krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – początek o godz. 17.00 na Placu Archikatedralnym.
  4. Dla uczczenia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy przelali krew za Ojczyznę, organizowana jest ogólnopolska akcja zbiórki krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” na pomoc chorym i ofiarom wypadków. Centrum Krwiodawstwa w Lublinie i w oddziałach terenowych przyjmie ten dar od każdej zdrowej i pełnoletniej osoby.  Przy rejestracji trzeba podać hasło „spoKREWnieni służbą”. Główna  zbiórka krwi odbędzie się we wtorek 20 marca w godzinach 8.30 – 14.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4.

zobacz kolejne aktualności: