XXVII Niedziela Zwykła 8 X 2017 r.

9 Października, 2017
  1. Dziękujemy Księdzu Biskupowi Arturowi za przewodniczenie Mszy, wygłoszone słowo i włączenie do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu alumnów V roku.
  2. Dziękujemy Scholi Cantorum za śpiew w czasie Mszy św. Kolejna Msza św. z udziałem naszego chóru 19 XI. Serdecznie zapraszamy.
  3. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód
    z nadzieją”. Zachęcamy do wsparcia stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  4. 14 października 2017 roku  o godz. 12.  w kościele garnizonowym Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie al. Racławickie 20, będzie sprawowana Msza św. w intencji pomordowanych Polaków na Wołyniu i Kresach południowo wschodnich. Następnie uczestnicy modlitwy udadzą się na Skwer Ofiar Wołynia, aby pod fundament budowanego pomnika Ofiar Wołynia złożyć akt erekcyjny oraz ziemię z Wołynia, z miejsc ludobójstwa Polaków.
  5. Zgromadzenie Sióstr Urszulanek prowadzące od 10 lat przy ul. Narutowicza publiczną szkołę podstawową, w związku z reformą oświaty, stanęło przed koniecznością uruchomienia dodatkowych pracowni dla uczniów klas siódmych i ósmych. Koszty remontu zabytkowego klasztoru (ponad 1 mln zł) przewyższają możliwości rodziców i zgromadzenia. Warunkiem uzyskania pomocy ze strony Miasta Lublin jest poparcie projektu remontu w głosowaniu do miejskiego budżetu obywatelskiego na rok 2018. Społeczność szkolna prosi o zagłosowanie na projekt o numerze D-17. Głosować można do 10 października na stronie internetowej miasta lub w biurach obsługi mieszkańców. Oddać głos mogą całe rodziny: zarówno dorośli, jak i będące pod ich opieką dzieci.

zobacz kolejne aktualności: