XXVI Niedziela Zwykła 1 X 2017 r.

1 Października, 2017
  1. Dziś wieczorem po wakacjach wracają do Seminarium klerycy. Od jutra rozpoczynają się zajęcia w nowym roku akademickim. W tym tygodniu nasza wspólnota będzie przeżywała jesienne rekolekcje. Rozpoczną się w środę wieczorem. Prosimy o modlitwę.
  2. Za tydzień Mszy św. z obrzędem kandydatury do diakonatu i prezbiteratu alumnów V roku w naszym kościele będzie przewodniczył bp Artur Miziński. W czasie tej uroczystej liturgii będzie śpiewała klerycka Schola Cantorum. Serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie w intencji powołań. W tym tygodniu także I piątek i I sobota miesiąca.
  4. W październiku szczególnie zachęcamy do modlitwy różańcowej – czy to w kościołach, czy w domach, czy indywidualnie.
  5. Celem inicjatywy „Różaniec do granic” jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, zebrani na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówią cztery części różańca. Do włączenia się w tę modlitwę zaproszeni są również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski: rodziny w swoich domach, chorzy w szpitalach, wierni w swoich kościołach i każdy w miejscu swego przebywania.
  6. W sobotę 7 października w parafii MB Różańcowej w Lublinie podczas Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi ogłoszenie kościoła Sanktuarium Maryjnym, w którym czczony jest obraz Matki Bożej Latyczowskiej, patronki Nowej Ewangelizacji. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

zobacz kolejne aktualności: