Droga krzyżowa ulicami Lublina

1 Kwietnia, 2017

W dniu 31 marca mogliśmy uczestniczyć w dwóch niecodziennych nabożeństwach. Co prawda nabożeństwa drogi krzyżowej (bo o nich mowa) nie są niczym niezwykłym w czasie Wielkiego Postu, ale droga krzyżowa ulicami Lublina to coś, na co warto zwrócić uwagę.

Akademicka Droga Krzyżowa to już tradycja. Podążanie za krzyżem rozpoczęło się pod kościołem akademickim KUL. Dalsze stacje prowadziły poprzez miasteczko akademickie. Zgromadziła wielu ludzi młodych, zwłaszcza studentów, ale także siostry zakonne, księży oraz profesorów z lubelskich uczelni. Na sam koniec błogosławieństwa udzielił ks. bp Józef Wróbel.

Równolegle do ADK odbywała się droga krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Podobnie jak w latach ubiegłych rozpoczęła się pod Archikatedrą Lubelską a dalsza jej trasa przebiegała ulicami starego miasta. Oprócz rozważań do poszczególnych stacji towarzyszyły jej świadectwa osób należących do tego dzieła. Po nabożeństwie drogi krzyżowej, o godzinie 1900 celebrowana była msza święta w intencji osób należących do KWC.

zobacz kolejne aktualności: